Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Salih İşgören Anıldı

Salih İşgören Anıldı
İzmir’e kazandırdığı eğitim ve sağlık kurumlarının yanı sıra, Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) Güçlendirme Vakfı, Mehmetçik Vakfı, Emniyet Teşlilatı başta olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşlarına yaptığı bağışlarla bilinen hayırsever işadamı merhum Salih İşgören, vefatının 5’inci yılında kabri başında anıldı.

 

 
Salih İşgören anısına ilk tören kendisi gibi büyük bir hayırsever olan eşi Nevvar İşgören ile birlikte kabirlerinin yer aldığı Aşağı Narlıdere Kabristanı’nda düzenlendi. Törene Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Melih Ağzıbüyük, Balçova Salih İşgören Polis Merkezi amiri ve polis memurları, Toplum Destekli Polis birimi memurları, MÜSİAD Başkan Yardımcıları Kadir Uçar, Onur Akgün ile Nihat Aydın, Sokak Çocukları Koruma ve Çocuklar Geleceğimizdir Derneği Başkanı Neşecan Hürtürk, İzmir eski Emniyet Müdürü Halil Tataş, hayırseverlerin yaptırdığı okulların yöneticileri ve öğrencileri, Basınsitesi Nevvar Salih İşgören Huzurevi sakinleri, Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticileri ve çiftin dostları katıldı. Buradaki törende İzmir Müftlüğü tarafından görevlendirilen hocalar tarafından Kuran-ı Kerim okunurken, tören öncesi Nevvar-Salih İşgören çiftinin kabri Toplum Destekli Polis memurları tarafından dağıtılan karanfillerle donatıldı.
 
Salih İşgören için daha sonra Alsancak Hocazade Camii’nde de mevlit okunup lokma dağıtıldı. Buradaki etkinlikte de Nevvar Salih İşgören Vakfı Yöneticileri ile birlikte İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin ve yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşlar yer aldı. Merhum Salih İşgören’in vefatından önce kurduğu ve onun hedefleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, "Nevvar ve Salih İşgören çiftinin yaptıkları hayırlara baktığımızda İzmir’in her yerinde imzaları olduğunu görüyoruz. Hayırseverlerimizi şükranla anarken, adlarının sonsuza kadar yaşaması için biz de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Büyük bir vefa örneği göstererek hayırseverleri anma etkinliklerine katılanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Hayırseverlerimizin adını taşıyan kurumların ve onların bağlı oldukları idarelerin yöneticileri ile bu kurumlardan ve vakfımızın yaptığı çalışmalardan yararlanan her kesimin hayırseverlerimizin manevi mirasına sahip çıkmalarını temenni ediyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 12:21

Etiketler : Salih    İşgören    Anıldı    Bölge   


Yorumlar

8517
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN