Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka’da Dönüşüm Seferberliği

Karşıyaka Belediyesi, ambalaj atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması çalışmaları kapsamında, geri dönüşüm için özel tasarım kutuları kentin işlek noktalarına yerleştirmeye başladı.

 

Ambalaj atıklarının çöpe gitmeden ekonomiye kazandırılması ve doğayı korumak adına geri dönüşüm sağlanması için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, kentin en işlek noktalarına ve ana arterlere özel tasarım ’dönüşüm kutuları’ yerleştirmeye başladı. İlk etapta Bahriye Üçok, Bahçelievler Mahalleleri ile Girne Caddesi, Rüştü Şardağ Caddesi, Gün Sazak Bulvarı ve Atatürk Bulvarı’nda başlatılan uygulama, duyarlı vatandaşlardan da tam not aldı. Bir hafta içinde Karşıyaka’nın sokaklarına 100’ün üzerinde dönüşüm kutusu konacak. Konteynerler, Çevre Müdürlüğü ekiplerince düzenli olarak takip edilecek. Biriktirilen atıklar, geri dönüşüme kazandırılacak.
 
Göreve geldiği günden bu yana çevreye karşı duyarlı hizmet ürettiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Her gün tonlarca çöp topluyoruz. Bu atıkların büyük bir bölümü geri dönüşüm ile ekonomiye tekrar kazandırılabilecek olanları kapsıyor. Karşıyaka Belediyesi olarak ilk kez sokaklara geri dönüşüm konteynerleri koymaya başladık. Bu çalışma ile tonlarca atığı ekonomiye kazandırabileceğiz. Çevreye duyarlı hemşerilerimden bu konuda destek bekliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 12:21

Etiketler : Karşıyakada    Dönüşüm    Seferberliği    Bölge   


Yorumlar

7644
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN