Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Edirne, Yağmura Teslim Oldu

Edirne, Yağmura Teslim Oldu
Edirne’de gece yarısı başlayan ve yaklaşık 6 saat sağanak halinde devam eden yağmur, kentin cadde ve sokaklarını göle çevirdi. Kentte karların erimesini de sağlayan yağış apartmanların bodrum katlarının su basmasına neden oldu. 

 

Edirne’de gece yarısı başlayan zaman zaman şiddetini artırarak yağan sağanak yağmur kenti olumsuz etkiledi. Kocasinan Mahallesi’nde birçok evin bodrum katının su basınca Sadık Ahmet Caddesi trafiğe kapatıldı. Şükrüpaşa Mahallesi İlhami Ertem Caddesi aşırı su birikintileri nedeniyle göle döndü. Araçlarıyla sabah işe gitmek için yola çıkanlar göle dönen caddelerde ilerlemekte zorlanırken bazı araçlar yolda kaldı. Su altında kalan caddeler belediye ekiplerince trafiğe kapatıldı. Su baskınına uğrayan Şükrüpaşa Mahallesi’nde Karahan Apartmanı’nda oturanlar evlerinde mahsur kaldı. Karahan Apartmanı istinat duvarı yağmur suları nedeniyle yıkıldı ve otoparkındaki araçlar yarıya kadar sulara gömüldü. Bazı apartman sakinleri çizme giyerek sulara gömülmüş araçlarını çıkarmaya çalıştı.
 
EVLERİNDE MAHSUR KALDILAR
 
Karahan Apartmanı yöneticisi Diyar Güler, altyapının eksik olmasından dolayı böyle sıkıntılar çektiklerini söyledi. Apartmanın bir insan boyunun yarısına gelecek kadar suyun yükseldiğini, bu nedenle dışarı çıkamadıklarını ve işlerine gidemediğine anlatan Güler, "Altyapı eksikliği var. Çocuklar okula gitmedi. Apartmanda mahsur kaldık. İstinat duvarı yıkıldı, elektrik yok. Kimse bizimle ilgilenmiyor. Belediyenin burada yapılaşma hatası var" dedi. Aşırı yağış nedeniyle kentte çok sayıda hasarlı kaza meydana gelirken trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Meteoroloji yetkilileri metrekareye 38 metreküp yağış düştüğünü bildirdi.  
 
 

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 12:21

Etiketler : Edirne    Yağmura    Teslim    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4300
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN