Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


80 Kadın Sertifikasını Aldı

80 Kadın Sertifikasını Aldı
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde Aile Destek Merkezi’nde çeşitli dallardaki kursları tamamlayan 80 kadın kursiyer sertifika aldı.

 

Yüksekova Kaymakamlığı’na bağlı Aile Eğitim Merkezi’nde, giyim teknolojisi, moda tasarım ve el sanatları dallarında eğitim gören 80 kursiyerin sertifika törenine Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, Aile Destek Merkezi yöneticileri, eğitmenler ve kurum amirleri katıldı. Sertifika töreninden önce mezun olan kursiyerlerin yaptıkları ürünler sergilenirken, katılımcılar mini sergiyi gezerek ürünleri inceledi. Ardından kursları tamamlayan 80 kadına sertifikaları dağıtıldı. Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, kadınlar için böyle projelerin uygulanmasının önemli olduğunu belirterek şöyle konuştu:
 
"Yüksekova’ya organize sanayi bölgesi kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Organize Sanayi Bölgeleri illerde kurulur. Ama biz Yüksekova’da da kurmak istiyoruz. Bunun yanı sıra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin açılması için girişimlerimiz sürüyor. Umarım en kısa zamanda hastanemizin temellerini atarız. Havalimanında uçuşların tekrar başlaması için sis ölçümlerini yaptık. Koşulların uygun olması halinde uçuşlar tekrar başlayacaktır."

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 11:26

Etiketler : Yüksekovada    Kurslarını    Tamamlayan    Kadın    Sertifikasını    Aldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3217
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN