Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Müşterisini Öldüren Büfeciye Hapis

Müşterisini Öldüren Büfeciye Hapis
Adana’da büfeci 22 yaşındaki Şahin Coşkun, aldığı biranın parasını vermeyen ve kavga sırasında kendisini bacağından bıçaklayan 23 yaşındaki Rebbani Durak’ı öldürdüğü gerekçesiyle 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

İddiaya göre, Rebbani Durak, 20 Mayıs 2015’te merkez Yüreğir İlçesi’nin Selahattin Eyyubi Mahallesi’ndeki Şahin Coşkun’un işlettiği tekel büfesine giderek buzdolabını açıp bira içmeye başladı. Coşkun ise Durak’a ’Geçen içtiklerinin parasını vermedin’ diyerek bira içmesini engellemeye çalıştı. Bunun üzerine Durak, Coşkun’a küfür ederek üzerinde taşıdığı bıçakla yaraladı. Coşkun da Durak’ı bacağından bıçakladı. Durak, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Şahin Coşkun ise hastanede yapılan tedavisinin ardından tutuklandı.
 
’BIÇAĞI GELİŞİ GÜZEL SALLADIM’
 
Şahin Coşkun kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Rebbani Durak’ın daha önce dükkanına gelerek alkol aldığını ve bu parayı ödemeden kaçtığını öne süren Coşkun savunmasında şunları söyledi:
 
"İçeri girer girmez dolaptan bira alarak içmeye başladı. Ben borcunu ödemesini, veresiye içki vermediğimi söyledim. İkinci kez bira almak isteyince müdahale ederek dolabın kapağını kapattım. Rebbani de elime vurarak ’Çek lan elini’ dedi. Rebbani daha sonra bana küfür edince tartışmaya başladık. Beni kolumdan tutarak dükkanın yan tarafında bulunan ara sokağa çıkarttı. Cebinden bıçağı çıkararak bacağıma soktu. Ben de yaralanmanın etkisiyle cebimden çıkardığım bıçağı gelişi güzel salladım. İsabet edip etmediğini dahi hatırlamıyorum. Rebbani bıçağı cebine koydu kaçmaya başladı. İlerde de yere yığıldı."
 
Mahkeme heyeti, Şahin Coşkun’u ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Coşkun’un cinayeti tahrik altında işlediğine kanaat getiren mahkeme heyeti, iyi hal indirimi de uygulayarak cezası 11 yıl 8 aya düşürdü.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 11:19

Etiketler : Müşterisini    Öldüren    Büfeciye    Yıl    Ay    Hapis    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2758
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN