Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Park Ücreti Tepkisi

Park Ücreti Tepkisi
Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Man-Park tarafından işletilen yol kenarındaki otoparklarda engellilerden ilk 45 dakikadan sonra ücret alınmasına tepki gösterdi. Yıldız, bu otoparklardan ücretsiz yararlanılabilmesi için yüzde 90 engel şartı aranmasının anlaşılır gibi olmadığını söyledi.

 

Manisa’da daha önce Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesideki BESOT A.Ş., tarafından işletilen ücretli otopark yerleri 1.5 ay önce Man-Park Şirketi’ne devredildi. Man-Park Şirketi, daha önce ücretsiz olarak bu otoparklardan yararlanan engelilerden ilk 45 dakikanın üzerindeki her saat için 3 TL ücret almaya başladı. Man-Park’ın bu uygulaması engellilerin tepkisine neden oldu. Man-Park Şirketi’nin engeliler için ayrılan park yerleri sayısını da azalttığı öne sürüldü.
 
Kendisi de bedensel engelli olan Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, durumu Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bildirdiğini belirterek, şöyle dedi:
 
"Fakat buradan bize otoparklardan sadece yüzde 90 engelli raporu olanların yararlanabileceği belirtildi. Bu anlaşılır gibi değil. Çünkü yüzde 90 engelli raporu bulunan biri ’Ağır engelli’ veya ’Yatalak’ demektir. Bu yüzde 90 engel şartını neye göre sunulmaktadır, anlamış değiliz."
 
Yıldız, 1100 üyeleri olduğunu belirtip, engellilerin bu mağduriyetinin bir an evvel giderilmesi gerektiğini söyledi. Man-Park Manisa Bölge Müdürü Yalçın Özen, 45 gün içinde 20’ye yakın sahte engelli kartıyla otopark ücreti ödemek istemeyen kişiyi tespit edip, polise bildirdiklerini belirterek, "Bu nedenle ilk 45 dakikanın üzerindeki parklarda engellilerden ücret almaya başladık" dedi.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 10:09

Etiketler : Manisada    Engellilerden    Park    Ücreti    Tepkisi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3726
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN