Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sanığa 10 Yıl Hapis Cezası

Sanığa 10 Yıl Hapis Cezası
Bursa’da, kızını rahatsız ettiğini öne sürdüğü 20 yaşındaki Şevket Kırbıyıklı’yı pompalı tüfekle öldürdüğü öne sürülen 52 yaşındaki Ömer Balı’ya ömür boyu hapis cezas verildi. Mahkeme heyeti tahrik ve sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alarak cezayı 10 yıla indirdi.

 

Merkez Osmangazi İlçesi’ndeki olay, geçen şubat ayında meydana geldi. Ömer Balı’nın 18 yaşındaki kızı A. Balı, 3 ay resmi nikahsız birlikte yaşadığı Şevket Kırbıyıklı ile anlaşamayacağını fark edince babasının Çiftehavuzlar Mahallesi’ndeki evine döndü. A. Balı ile tekrar birleşmek isteyen Şevket Kırbıyıklı defalarca evin önüne alkollü gelerek tehditler yağdırdı. Ömer Balı, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine Şevket Kırbıyıklı hakkında işlem başlatıldı. 
 
Şevket Kırbıyıklı, arkadaşları ile birlikte kiraladığı otomobil ile A. Balı’nın evinin önüne geldi. Burada müziğin sesini açan Kırbıyıklı, A.Balı’nın evden çıkması için yüksek sesle bağırmaya başladı. Bunun üzerine baba Ömer Balı, pompalı tüfekle evin penceresinden Kırbıyıklı’ya ateş etti. Ağır yaralanan Kırbıyıklı, çağırılan 112 Acil Servis Ambulansı ile özel bir hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.
 
Cinayet sonrası polise teslim olan ve tutuklana Ömer Balı hakkında, ’Adam öldürmek’ suçundan Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Karar aşamasına gelen son duruşmasına katılan Balı, yaptığı son savunmasında, "O gece evimizin önüne tekrar gelip bizi rahatsız edince dayanamadım. Ateş ettim. Amacım onu öldürmek değildi" dedi.
 
Mahkeme heyeti Ömer Balı’ya önce ömür boyu hapis cezası verdi. Ağır tahrik ve sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alan heyet bu cezayı 10 yıla düşürdü.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 09:58

Etiketler : Kızını    Rahatsız    Edeni    Öldüren    Sanığa    Yıl    Hapis    Cezası    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9612
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN