Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sepil, Kocaoğlu ile Görüşecek

Sepil, Kocaoğlu ile Görüşecek
Göztepe Kulübü Başkanı Sepil: ''İzmir'deki stat sorununa 'İzmir davası' olarak bakmamız lazım''

 

PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe'nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, "İzmir'deki stat sorununa 'İzmir davası' olarak bakmamız lazım" dedi.
 
Sepil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gürsel Aksel Tesislerinin yerine yapılacak stadın ihalesinin iptali nedeniyle şaşkın olduklarını söyledi.
 
2014 yılında Konak Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzmir'deki iki stat ihalesine itiraz ettiğini kaydeden Sepil, şöyle konuştu:
 
"18. İdare Mahkemesi temyiz yolu açık olarak iki stadın ihalelerinin iptaline karar verdi. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüşmek için randevu talep ettim. Takımı Süper Lig'e çıkarmaya çalışıyoruz, bırakın İzmir'de bir statta oynayabilmeyi stat olayını bile bitiremiyoruz. Altyapı faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Gürsel Aksel Tesislerini yeni stat için vermeyi kabul ettik. İzmir'deki stat sorununa 'İzmir davası' olarak bakmamız lazım."
 
Büyükşehir'den "Stadyum" açıklaması
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Karşıyaka ve Göztepe'de stat yapılmak istenen parselin bulunduğu alanın, konutların yoğun olarak yer aldığı, etrafında hiçbir açık alanın bulunmadığı bir bölgede yer aldığı belirtildi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Göztepe ve Karşıyaka statlarının ihalelerine iptal kararı veren Ankara 18. İdare Mahkemesinin stat yapılacak alana ilişkin mülkiyetin ihdas, ifraz ve tevhit işlemlerinin tamamlanmadığı için bu kararı verdiğini bildirdi.

 

Yayın Tarihi : 06.01.2016 : 17:00

Etiketler : haber    haberler    göztepe    mehmet sepil    aziz kocaoğlu    görüşecek    kanalben    ben tv       


Yorumlar

9283
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN