Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğitim Amaçlı 2 Uçak Aldı

Eğitim Amaçlı 2 Uçak Aldı
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) tarafından Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerine uygulamalı eğitim vermek amacıyla 1 milyon 975 bin liraya tek motorlu ve pervaneli ’Cessna 172SP’ tipi 2 uçak satın aldı.

 

Gaziantep Havalimanı’nda gazetecilerle ile bir araya gelen Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yavuz Coşkun, 1 milyon 975 bin liraya satın alınan ’Cessna 172SP’ tipi uçakları tanıttı. Rektör Yavuz Coşkun, göreve geldiği günden bu yana bu projenin hayalini kurduğunu ve nihayet Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde eğitime başlandığını söyledi. Rektör Prof.Dr. Coşkun, şunları söyledi:
 
"Şu anda iki uçağımız geldi. İkisi de yakında gelecek. Tüm ekipmanları, gerekli sertifikasyonları ve uçuş ekibi eğitime hazır. Yakın bir gelecekte Gaziantep semalarını üniversitemizin uçakları süsleyecek. Pilot, uçak mühendisi, uçak bakım teknisyeni ve mühendisleriyle, hava trafik işletmenleri yetiştireceğiz. Gaziantep’in Ortadoğu ve bölgedeki diğer şehirlerle bir kesişme noktası, bakım merkezi olması noktasında ciddi bir tohum attık ve bu tohum yeşermeye başladı. Zaman içerisinde de koca bir ağaç olacak. Önümüzdeki yıllarda uzay bilimleri ve roket sanayinin de gelişeceğini düşünüyorum. Gözümüz hep yıldızlarda ama ayağımız hep yerde oldu. Üniversitemiz için bölgenin parlayan yıldızı diyoruz."

Yayın Tarihi : 06.01.2016 : 14:41

Etiketler : Gaziantep    Eğitim    Amaçlı    Uçak    Aldı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8486
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN