Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Metro Vagonları İçin İki Katlı Yer Altı Otoparkı

Metro Vagonları İçin İki Katlı Yer Altı Otoparkı
Genişleyen metro ağında kullanılmak üzere 85 yeni vagonun üretimini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu vagonlar için Halkapınar’da kuracağı 2 katlı yer altı otoparkının yapım ihalesini tamamladı. 93 milyon liraya mal olacak tesiste, aynı anda 115 vagon park edebilecek.

 

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan Evka 3 - Bornova Merkez, Buca ve Fahrettin Altay-Narlıdere İstihkam Okulu hatları ile daha da genişleyecek olan metro sistemi için yeni araç temini yaparken, diğer yandan da bu araçların depolama ve bakımları için yeni tesis kurma çalışmalarını sürdürüyor. Metro ağında kullanılacak 85 vagonlu 17 adet yeni tren setinin imalatına başlayan Büyükşehir Belediyesi, araçların depolanacağı yer altı tesislerinin kurulması için başlattığı yapım ihalesi sürecini de tamamlayarak yer teslimini yaptı.
 
Atatürk Stadı önü ile Şehitler Caddesi’nden başlayıp Osman Ünlü Kavşağı ve Halkapınar metro depo alanına uzanan bölgede oluşturulacak yeni tesis, 115 vagon kapasiteli olacak. Toplam 15 bin metrekarelik alanda iki katlı olarak inşa edilecek yer altı bakım ve depolama tesislerinde, ortamı havalandırmak ve herhangi bir yangın anında oluşan dumanı tahliye etmek için jet fan ve aksiyel fanlardan oluşan havalandırma sistemi kurulacak. Periyodik bakımın yapılacağı yükseltilmiş hatların bulunduğu bölümde araç ve parça bakımı yapmak üzere basınçlı hava sistemi tesis edilecek. Tesisin dışında araçların hareketli olarak yıkanmasını sağlayacak otomatik tren yıkama sistemi de kurulacak.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yer altı Vagon Otoparkı, 92 milyon 722 bin TL’ye mal olacak.

Yayın Tarihi : 06.01.2016 : 11:39

Etiketler : Metro    Vagonları    İçin    İki    Katlı    Yer    Altı    Otoparkı    Bölge   


Yorumlar

5717
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN