Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Yılda 250 Milyon Ekmek Dağıttı

Bir Yılda 250 Milyon Ekmek Dağıttı
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, iç savaşın devam ettiği Suriye’de yaşayanlar için kurdukları fırınlarda aralıksız ekmek üretimi yapıldığını belirterek, "2015’te Suriyelilere 250 milyon ekmek dağıttık" dedi.

 

İç savaşın başladığı 2011’den bu yana İHH olarak Suriye’ye yardım ettiklerini belirten Burak Karacaoğlu, hayırseverlerin katkılarıyla yapılan bu yardımların devam edeceğini söyledi. Bebek mamasından temizlik malzemesine, battaniyeden çadıra kadar TIR’lar dolusu yardım gönderdikleri Suriye’de en çok ihtiyaç duyulanının ekmek olduğunu ifade eden Karacaoğlu, "Bu nedenle İHH olarak Suriye’nin değişik noktalarına 15 fırın kurduk. Türkiye sınırına yakın kamplarda kalan Suriyeliler için de Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki lojistik merkezimize de bir fırın kurduk" dedi.
 
Fırınların aralıksız olarak çalıştığını ve Suriyelilerin damak tatlarına uygun ekmekler üretildiğini belirten Karacaoğlu, şunları söyledi:
 
"Suriye’de kurulan 15 fırınımız Halep, Hama, Humus ve çevresindeki bölgelerde yaşayanlar için ekmek üretip gönüllerimizce dağıtımı devam edilmektedir. Reyhanlı’daki günlük 170 bin ekmek üretim kapasitesine sahip fırınımız maalesef temmuz ayında yanmıştı. Bunun üzerine günlük 20 bin ekmek üretim kapasitesi olan mobil fırın kurduk. 16 fırınımız 2015’te 250 milyon ekmek üretilmiş ve bu ekmekler Suriye’de dağıtılmıştır. Fırınlarımız, Suriyelilerin damak lezzetini dikkate alarak ekmek üretmeye devam etmektedir."

Yayın Tarihi : 06.01.2016 : 11:01

Etiketler : İhh    Suriyelilere    Bir    Yılda    Milyon    Ekmek    Dağıttı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6226
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN