Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hükümlülerin Kar Mesaisi

Hükümlülerin Kar Mesaisi
Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan 12 hükümlü, gönüllü olarak belirlenen caddelerde 2 saat boyunca kaldırımlardaki karları  temizledi. Belediye Temizlik İşleri Şefi İlhami Kurtaran, "Mahkumların gönüllü olarak yaz ve kış aylarında yaptığı çalışmalar bizleri mutlu ediyor" dedi.

 

Cumhuriyet Başsavcılığı, Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda tutulan hükümlüleri rehabilite etmek, halktan soyutlamamak ve topluma entegrasyonunu sağlamak amacı ile 6 ay önce bir dizi uygulamayı hayata geçirdi. Hükümlüleri, futbol maçları ve sinemaya götürerek, toplumla kaynaşmalarını sağlayan cezaevi yönetimi, şimdi de çevre temizliği yaptırdı. Açık Ceza İnfaz Kurumundaki 12 gönüllü hükümlü, cezaevi personeli gözetiminde kentin muhtelif noktalarında yaklaşık 2 saat karla kaplanan kaldırımları temizledi. Belediye Temizlik İşleri Şefi İlhami Kurtaran 12 gönüllü hükümlü ile Erzincan sokaklarında karla mücadele çalışmaları yaptıklarını söyledi. Erzincan Ceza İnfaz Kurumuyla zaman zaman birlikte çalıştıklarını hatırlatan İlhami Kurtaran, şöyle konuştu:
 
"Mahkumlar, yaz aylarında caddelerin temizliklerinde kışın da karla mücadele çalışmalarkında yardımcı oluyor. Gönüllü hükümlü arkadaşlarla beraber bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Gönüllü mahkum arkadaşların bizle yapmış olduğu bu çalışmalar bizleri mutlu etmekte. Mahkumların gönüllü olarak yaz ve kış aylarında yaptığı çalışmalar bizleri mutlu ediyor."

Yayın Tarihi : 06.01.2016 : 10:57

Etiketler : Hükümlülerin    Kar    Mesaisi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2395
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN