Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Oğluma Bir Şekilde Ulaşın''

''Oğluma Bir Şekilde Ulaşın''
Aydın’ın Köşk İlçesi’nde Jandarma Bölük Komutanı olarak görev yaparken izinli geldiği Bursa’da evine gitmeden ortadan kaybolan Jandarma Üsteğmen Kazım Topaç’tan 2013 yılından bu yana haber alınamadı. Bazı özel eşyaları Uludağ eteklerinde bulunan ve kendisine ulaşılamayan Kayıp Üsteğmen Topaç’ın babası İsmail Topaç, "Oğlum sağ mır, değil mi endişeliyim. Ancak onun bir şekilde bulunmasını istiyorum" dedi.

 

Köşk İlçesi’nde Garnizon ve Jandarma Bölük Komutanı olan Üsteğmen Kazım Topaç ailesine sürpriz yapmak için 26 Nisan 2013 tarihinde çalıştığı kurumdan izin alarak Bursa’ya geldi. Bursa’da Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gelen Topaç, buradaki ATM’den 300 TL çekti. Daha sonra Kestel İlçesi’nde oturan ailesinin yanına gitmeyerek Merkez Osmangazi ilçesi Gazcılar Caddesi’ndeki otelde bir gece konaklayan Topaç çantasını alarak buradan ayrıldı. Son olarak otel yakınlarında görülen ve o gün Ankara’da oturan sözlüsünü cep telefonu ile arayan Topaç cep çantasındaki cep telefonunun ’sessiz’ konumda olması nedeniyle görüşemedi. Topaç o günden sonra kayıplara karıştı.
 
Olay, Topaç’ın Kestel İlçesinde oturan babası İsmail ve annesi Hanım Topaç’ın Köşk İlçesi’ndeki jandarmayı araması sonucu ortaya çıktı. İzine ayrılan oğluna cep telefonu ile ulaşamayan İsmail Topaç, çocuğunun yakınlarının yanına gitmediğini de tespit edince polis ve jandarmadan yardım istedi. Yapılan aramalara rağmen ulaşılamayan Üsteğmen Kazım Topaç’ın tabancası, diz üstü bilgisayarı, ayakkabısı ve içersinde bazı özel eşyaları bulunan çantası Uludağ’ın eteklerindeki Zeyniler Köyü’nde, intihar girişiminde bulunan R.A.’yı kurtarmaya giden AKUT ekipleri tarafından tesadüfen bulundu. Yaklaşık 420 dönüm arazide yapılan arama sonrası elde edilen bazı kemiklerin ise yapılan DNA sonrası Topaç’a ait olmadığı belirlendi.
 
Her gün oğlundan gelecek bir haberi bekleyen baba İsmail Topaç, olay sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen 4 kişilik ekibin 1.5 ay çalıştıktan sonra hiçbir sonuç çıkartamadığı için döndüğünü daha sonra gelen 3 kişilik diğer ekibin de sonuç alamadığını söyledi. Oğlunun arama çalışmalarına son verildiğini belirten İsmail Topaç, "Kazım, 4 çocuğumdan tek erkek olanı. Oğlum sağ mıdır, değil midir, endişeliyim. Ancak onun bir şekilde bulunmasını istiyorum" dedi. Çocuğunun intihar edebileceği iddialarının ortaya atıldığını belirten Topaç, şöyle konuştu:
 
"İntihar edecek adam silahının olduğu yerde çeker kendini öldürür. Silahın yanında ceseti de olurdu. İntihar söz konusu olamaz. Oğlum kaybolduktan sonra bir gece ev telefonumuz çaldı. Arayan kişinin inilti seslerini duydum. Hemen polise haber verdim. O kişinin akli dengesinin bozuk olduğu belirlendi. Tek şüphem yavrumun bazı örgütler veya kişiler tarafından kaçırılmış olması. Baba olarak oğlumun bir şekilde bulunmasını istiyorum. Her gün ondan haber bekliyorum."

Yayın Tarihi : 06.01.2016 : 10:27

Etiketler : Kayıp    Üsteğmenin    Çaresiz    Babası    Oğluma    Bir    Şekilde    Ulaşın    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7606
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN