Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Polis DBP Binasını Aradı: 2 Gözaltı

Polis DBP Binasını Aradı: 2 Gözaltı
DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Diyarbakır il binasında ’şikayet var’ diyerek polisin arama yapmasına ve 2 kişiyi gözaltına almasına tepki gösterdi.

 

 
DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Diyarbakır il binasında ’şikayet var’ diyerek polisin arama yapmasına ve 2 kişiyi gözaltına almasına tepki gösterdi. Parti binası önünde toplananlara konuşan Yüksek, şunları söyledi:
 
"Sadece Diyarbakır il binamız değil. Aynı zamanda Muş’ta ve başka illerde de eş zamanlı olarak parti binalarımız çeşitli gerekçelerle basıldı. Aranmak istendi. Hukuksuz olduğunu hatırlattık. Bu bir anayasal kurumdur. Kim nasıl keyfi olarak meclisi ve hükümet binalarını basamıyorsa, siyasi partileri de basamaz. Böyle bir hukuk ve kanun yok. Eğer demokrasi diyorlarsa ama bütün bu olan biten bize şunu gösteriyor bütün uluslararası kamuoyu da Türkiye kamuoyu da şu gerçeği artık bilmeli. Türkiye’de demokrasi diye bir şey kalmamıştır. Türkiye’de hukuk diye bir şey yoktur. AKP hükümeti ülkeye el koymuş. Darbe yapmış. Ve halkımıza karşıda bir savaş yürütüyor şu anda. Kurumumuzda bu çerçevede basılmıştır.  Bizi korkutamayacaksınız, yıldıramayacaksınız kazananda halkımız olacak ve demokrasi olacaktır."
 
Kamuran Yüksek, parti binasının şikayet olduğu iddiasıyla uyduruk bir gerekçeyle basıldığını ileri sürerek, "AKP’den şikayetçiyiz buyurun gidin AKP’yi basabiliyor musunuz? Uyduruk bir gerekçedir. Alınan kişiler asker kaçağı firarisi olduğu gerekçesiyle. Yoklaması yapılmadığı için gözaltına alınıyor. Öğrenci. Bu kadar basit bir gerekçeyle parti basılıyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 05.01.2016 : 17:21

Etiketler : Diyarbakırda    Polis    Dbp    Binasında    Arama    Yaptı    Gözaltı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9059
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN