Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Halis Toprak Son Yolculuğuna Uğurlandı

Halis Toprak Son Yolculuğuna Uğurlandı
Fransa’nın Nice kentinde geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu vefat eden işadamı Halis Toprak’ın cenazesi, Ortaköy Büyük Mecidiye Camii’nde ikindi vakti kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

 

 
Cenaze töreninde, taziyeleri, Halis Toprak’ın kızları Aysel Toprak Duruk, Ayfer Toprak Karavan, Ayla Toprak Zengin, Sevgi Toprak Tunga, Aynur Toprak, Şükran Toprak, Mine Toprak, oğulları Ahmet Toprak, Mehmet Toprak ve torunları Cenk Duruk, Ecem Dildar, Berk Tunga, Zeynep Dildar, Cem Tunga, Alp Tunga ve Defne Zengin kabul etti.
 
Törene, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, işadamı Murat Aksu, Mediasa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, işadamı Yılmaz Ulusoy, işadamı Erol Aksoy, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Halis Toprak’ın yakınları katıldı.
 
“ONUN KIZI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM"
 
Cenaze töreni öncesi taziyeleri kabul eden Halis Toprak’ın kızı Ayfer Toprak Karavan, “Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Onun kızı olmaktan gurur duyuyorum" dedi.
 
“ERKEN ÖLDÜ"
 
Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da, “Benim hemşehrimdi, kendisi Diyarbakırlıdır, Lice’den ve o ilçeye de güzel yatırımlar yaptı. Kuş uçmaz, kervan geçmez ilçeye 3 tane fabrika, endüstri meslek lisesi, sağlık evi, lojman, öğretmen evi… Hayırsever bir insandı. Ülkemizin yetiştirdiği değerli bir sanayici, işadamıydı. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.
 
Mediasa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan da, “Çok üzgünüz. Hakikaten söyleyecek bir şey yok. Ama takdir-i ilahi. Allah mekanını cennet yapsın" dedi.
 
İşadamı Erdoğan Demirören de, “Türkiye’nin yetiştirdiği en nadir işadamıdır. Erken öldü. Allah ailesine, Türk sanayiine sabır versin" şeklinde konuştu.
 
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ise “Güneydoğulu kimliği ile onu unutmadan, hem kimliğini hem Türkiye’yi düşünen önemli bir ismi Hakk’a uğurluyoruz. Allah rahmet eylesin. Ailesine de, Türk sanayiine de başsağlığı diliyorum" dedi.
 
TAZİYE KUYRUĞU
 
Cenaze töreni öncesinde, cami avlusunda kurulan masada çay ve su dağıtılırken, taziye kuyruğunun ise cami avlusunun dışına taştığı dikkat çekti.

Yayın Tarihi : 05.01.2016 : 16:49

Etiketler : Halis    Toprak    Son    Yolculuğuna    Uğurlandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3618
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN