Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Kent Konseyleri Birliği’nde Yeni Dönem

İzmir Kent Konseyleri Birliği’nde Yeni Dönem
İzmir Kent Konseyleri Birliği’nde yeni dönem başladı. Birlik Genel Kurulu’nda yapılan seçiminde belirlenlen yeni yürütme kurulunda Birlik Dönem Sözcüsü Gaziemir Kent Konseyi Başkanı Savaş Kapucu, Genel Sekreterliğe ise Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu seçildi.

 

 
Kent Konseyleri Birliği Genel Kurul toplantısı Buca Belediyesi’nin yenilenen Meclis toplantı salonunda yapıldı.Toplantıya, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın yanı sıra Prof. Dr. Adnan Akyarlı, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir şube Başkanı Ferdan Çiftçi, Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar ve ilçe kent konseyleri başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar, kent konseyleri birliği olarak, cezaevinde olan gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül ile dayanışma içerisinde olmak istediklerini, iki gazeteciyi Silivri’de ziyaret etmek için gezi düzenlenmesi çağrısında bulundu. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, yenilenen meclis salonunun Buca’ya çok yakıştığını, salonun sadece meclis toplantılarına değil sivil toplum kuruluşlarının düzenleyeceği konferans ve seminerlere de ev sahipliği yapacağını belirtti. Mürüvet Balcılar’ın Silivri ziyareti çağrısına da değinen Piriştina, “Başkanımızın duyarlı çağrısına ortak olmak, orada o seyahati ve birlikteliği sağlamak açısından üzerimize düşeni yapmaya hazırız dedi. İzmir Kent Konseyleri Birliği’nin kuruluşundaki katkılarından dolayı Bakan, Akyarlı ve Çitfçi’ye teşekkür plaketi verildi.
 
İzmir Kent Konseyleri Birliği yürütme kurulu üyeleri seçildi. İzmir Kent Konseyleri Birliği Dönem Sözcülüğüne Gaziemir Kent Konseyi Başkanı Savaş Kapucu, Genel Sekreterliğe Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu seçilirken, İlyas Aydınalp, Mükerrem Demir, Mürüvet Balcılar, Prof. Dr. Canan Balkır ile Ali Çelik yürütme kurulunu oluşturan diğer üyeler oldu.
 
 

Yayın Tarihi : 05.01.2016 : 15:09

Etiketler : İzmir    Kent    Konseyleri    Birliğinde    Yeni    Dönem    Bölge   


Yorumlar

2754
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN