Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege'de Aynı Günde 2 Facia

Ege'de yine göçmen faciası yaşandı. Bugün saat 05.00 sıralarında, İzmir'in Dikili İlçesi'ne bağlı Salihleraltı bölgesinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek için denize açılan iki lastik bot, bir süre sonra alabora oldu. Sahil Güvenlik ve Jandarma yetkililerinden alınan bilgiye göre Dikili'den açılıp batan iki botta ölenlerin toplamının saat 16.00 itibarıyla 31'e ulaştığı öğrenildi.

 

Bugün saat 05.00 sıralarında, İzmir'in Dikili İlçesi'ne bağlı Salihleraltı bölgesinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek için denize açılan 22 kaçak göçmenin içinde bulunduğu lastik bot, bir süre sonra alabora oldu.
 
Fırtınalı havada, dalgalı denizde suya düşen kaçaklardan çoğu çocuk olan 14 kişinin cesedi Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne bağlı Altınova Mahallesi'ndeki Martı Sitesi Sahili'ne vurdu.
 
Yüzerek mendireğe çıkıp canlarını kurtaran kaçaklar da sahil güvenlik ekipleri tarafından, fırtına nedeniyle güçlükle yanaşılıp kurtarıldı.
 
 
3 CANSIZ BEDEN DAHA
 
Bu arada Yorgun Sitesi önünde bir kadın ile Öğretmenler Sitesi önünde ise 2 erkek kaçağa daha ait cansız beden bulundu. 
 
Kurtarılan kaçaklar Cunda Adası'na götürüldü. Sağ kurtarılan ve uzun süre suda kaldıkları için vücut ısılarının düşmesiyle hipotermi geçirdikleri belirlenen diğer 6 kaçak ise Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, tedaviye alındı. 
 
Kaçakların tamamının Irak ve Cezayir uyruklu olduğu belirtildi.
 
AYNI GÜN İKİNCİ GÖÇMEN FACİASI, KIYIDA 7  CESET DAHA 
 
Ayvalık sahiline vuran cansız bedenlerin şoku yaşanırken bir facia haberi de İzmir'in Dikili İlçesi'nden geldi. İzmir'in Dikili İlçesi Kumburnu mevkiinde kıyıya cocuk ve kadınların da bulunduğu 7 mültecinin daha cansız bedeni vurdu.
 
 
Yetkililer mültecilerin botlarla Dikili Salihleraltı mevkiindeki sazlık alandan açıldığını dalgaların etkisiyle lastik botların alabora olduğunu duyurdu. Aynı yerden açılan başka bir botun batmasıyla ölen 10 kişinin cesedi de Altınova'da sahile vurmuştu. 

ÖLÜ SAYISI 27'YE YÜKSELDİ
 
Ayvalık Altınova Mahallesi'nde 1' Uzungül Mevkisi, diğer 3'ü Fenerönü Mevkisi'nde olmak üzere 4 kaçak göçmen cesedi daha bulundu. Fenerönü Mevkii'nde kayalıklar arasında bulunan cesetlerden 1'inin çocuğa ait olduğu belirtildi.
 
Öte yandan, Dikili Kumburnu Mevkisi'nde yosunların arasında 1 kız çocuğu ile yetişkin 1 erkeğin kıyıya vurmuş cesetlerine ulaşıldı. Böylelikle, Ayvalık'taki cesedi bulunan kaçak sayısı 18, Dikili'de 9 olmak üzere toplamda 27'ye yükseldi.
 
ÖLÜ SAYISI 31
 
Sahil Güvenlik ve Jandarma yetkililerinden alınan bilgiye göre Dikili'den açılıp batan iki botta ölenlerin toplamının saat 16.00 itibarıyla 31'e ulaştığı öğrenildi. Yetkililer 12 kişinin de kurtarıldığını bildirdi. Ölen kaçakların bir kısmı, Dikili, bir kısmı da Ayvalık Altınova sahillerine vurdu.

Yayın Tarihi : 05.01.2016 : 12:34

Etiketler : haber    haberler    ege    facia    göçmen    ayvalık    dikili    kanalben    ben tv       


Yorumlar

5373
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN