Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sur’da Şehit Edilen Asker Memleketine Uğurlandı

Sur’da Şehit Edilen Asker Memleketine Uğurlandı
Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde PKK’lılarla girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir için Asker Hastanesi’nde uğurlama töreni düzenlendi. Törenden sonra şehidin cenazesi memleketi Ordu’ya gönderildi.

 

 
Sur İlçesi’nde hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması amacıyla düzenlenen operasyon sırasında PKK’lılarla çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı Asker Hastanesi’nde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir için Asker Hastanesi bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi. Vali Hüseyin Aksoy, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, 16’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, vali yardımcıları, kaymakamlar ile askeri ve mülki erkan katıldığı törende önce şehidin öz geçmişi okundu. Üsteğmen Burak Tunç Bilek, yaptığı konuşkada son dönemde terör örgütünün ülkede huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik eylemlerde bulunduğunu, bu eylemleri gerçekleştirirken de yöntem değişikliğine gittiğini söyledi. Üsteğmen Bilek, şöyle dedi:
 
"Bölücü terör örgütü hendek kazıp barikat kurarak personelimize sinsice saldırarak, vatandaşlarımızı silah zoruyla canlı kalkan gibi kullanarak, yol kesip seyahat özgürlüğünü engelleyerek hedef gözetmeksizin saldırılarına devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, bölücü terör örgütü mensuplarının amaçlarına ulaşmasını engellemek adına görevimize kararlılıkla ve azimle devam edeceğiz."
 
Konuşma ardından Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen tarafından dua edildi. Okunan duanın ardından şehit Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir, naaşı defnedilmek üzere memleketi Ordu’ya uğurlandı.

Yayın Tarihi : 05.01.2016 : 11:30

Etiketler : Surda    Şehit    Edilen    Asker    Memleketine    Uğurlandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4559
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN