Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mutluluk Kekikte!

Mutluluk Kekikte!
Sinirsel gerginliği gideren, mikropları öldüren, ağrıları kesen kekik, afrodizyak etkisiyle de, cinsel hayata renk katıyor...

 

Yemeklere lezzet katan kekik aynı zamanda cinsel isteği ve gücü de artırıyor. Salgı bezlerinin fonksiyonunu çoğaltan kekiğin yararlarından bazıları şöyle:
 
Diş Ağrılarında: Kekik yağı ağrıyan dişe konulduğunda rahatlama sağlar. Kulunç ağrılarında: Yağını ağrıyan yerlere sürüp ovalamak etkili olacaktır. 
 
Sancılarda: Kuru kekik kaynamış suya katılıp demlenerek içildiğinde ağrılara iyi gelir. Soğuk algınlığında: Kekik yağından birkaç damlayı bir kesme şekere damlatıp yemek soğuk algınlığı şikayetlerini giderir. 
 
Akne Tedavisi: Can sıkan sivilceleri temizleyici ve iyileştirici etkileri görülür. 
 
 
İltihapharda: Gırtlak ve bademcik iltihaplarında iyileştirici özelliği vardır. 
 
Öksürük: Üst solunum yolları rahatsızlıklarında gargara biçiminde kullanılmalıdır. 
 
Romatizma: Akciğer ve bronşlar, mide ve bağırsaklar kekiğin başlıca kullanım alanlarıdır. Boğmaca, öksürük, astım, sinir sistemi zafiyeti, romatizma ve birçok hastalıklara karşı çay içiminin yanı sıra kekik banyoları da çok yararlıdır. Mikrop kırıcı bir bitkidir. İltihaplı yaraları temizlerken kekik kullanılabilir.

Yayın Tarihi : 05.01.2016 : 09:15

Etiketler : kekik    diş ağrısı    sinirsel mikrop    salgı    sancı    öksürük    romatizma    akne tedavisi    yemek    cinsellik    baharat    bitki    sağlık    Boğmaca    öksürük    astım       


Yorumlar

5514
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN