Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Delican'dan Tekin'e Küfür Yanıtı

Delican'dan Tekin'e Küfür Yanıtı
CHP Genel Sekreteri’nin Bakan Yıldırım’ın bürokratların yüzde 25’lik zam talebini aşağıya çekmesiyle ilgili yorumunda yaptığı gafa AK Parti İl Başkanlığı’ndan yanıt geldi. Delican açıklamada, ''Muhalefete tabi ki saygılıyız. Ama birileri muhalefet etmekle küfür etmeyi karıştırırsa, ona haddini bildirmek, seviyesini hatırlatmak da boynumuzun borcudur'' ifadelerini kullandı.

 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in İl Başkanı Alaattin Yüksel ile birlikte düzenledikleri basın toplantısının başlangıcında yaşanan ve kameraların kaydettiği küfürlü sözlerin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Gürsel Tekin’i İzmir’in siyasi havasını kirletmekle suçladı. Küfürlü sözlerin sarf edildiği toplantının ‘Eğitim, Sanat ve Doğa Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşmesinin de manidar olduğunu söyleyen Delican, “Eğitimin ne kadar şart olduğu bir kez daha anlaşılmıştır” diye konuştu.
 
"MUHALEFET ETMEKLE KÜFÜR ETMEYİ KARIŞTIRMAYIN"
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Türkiye’nin ulaşım altyapısında yaptığı devrim niteliğinde gelişmelerin CHP’ye oy ve gönül veren seçmenler tarafından da kabul ve takdir edildiğini hatırlatan Delican, “Gürsel Tekin gibiler ne söylerse söylesin. Güneş balçıkla sıvanmaz. Muhalefete tabi ki saygılıyız. Ama birileri muhalefet etmekle küfür etmeyi karıştırırsa, ona haddini bildirmek, seviyesini hatırlatmak da boynumuzun borcudur. Türkiye’nin ana muhalefet partisinin 2-3 numaralı adamına İzmir gibi demokrasinin, hoşgörünün başkenti bir yerde seviyeyi bu kadar düşürmek yakışmamıştır” dedi.
 
"YÜKSEL'E DE YAKIŞMADI"
 
Gürsel Tekin’in üslupsuzluğuna kamuoyunun alışık olduğunu da hatırlatan Delican, “İnternete girdiğinizde Gürsel Bey’in vatandaşlarla nasıl konuştuğunu görüyorsunuz. Galiz küfürlü konuşmalarına kamouyu olarak alışığız. AK Parti İzmir teşkilatı olarak doğrusu İzmir’deki bu küfürlü konuşmasına da şaşırmış değiliz. Bizi şaşırtan Gürsel Tekin seviyeye bu denli düşürürken, İzmir’in yapısını, dokusunu çok iyi bildiğini zannettiğimiz CHP’nin çiçeği burnunda il başkanı Alaattin Yüksel’in tutumudur. Tekin, İzmir’in ve Türkiye’nin ulaşım altyapısında devrim niteliğinde dokunuşlar yapan Sayın Bakanımız hakkında ağza alınmayacak küfürler sıralarken, İzmir’in çiçeği burnunda il başkanı Yüksel’in bu küfürleri olağan karşılayıp, komik bir espri yapılmış gibi gülmesidir. Bu vesileyle Sayın Yüksel’i de uyarıyorum. İzmir’in siyasi havasını kirleten Gürsel Tekin gibileri bu kentte konuşturmaya devam ederlerse, İzmir halkı bunun hesabını kendilerinden ağır soracaktır” dedi.
 
TEKİN NE DEMİŞTİ? 
 
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, İzmir Eğitim Doğa ve Sanat Derneği’ni ziyaretinde Ziyarette Tekin, CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel ile konuşurken, köprü ve otoyol zammında bürokratların talep ettiği yüzde 25’lik zammı çok bulan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile ilgili büyük bir gaf yapmış, “Yalakalığın bu kadarına pes... Bürokrasi yüzde 25 zam getiriyormuş. Binali Yıldırım kızmış, yüzde 16 yapmış. Sı.mamış karnını yırtmış. Tövbe estağfurullah” demişti.

Yayın Tarihi : 04.01.2016 : 16:32

Etiketler : haber    haberler    küfür    izmir    gürsel tekin    bülent delican    yanıt    kanalben    ben tv       


Yorumlar

7068
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN