Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gala Gölünde Ördek Katliamı

Gala Gölünde Ördek Katliamı
Edirne’nin İpsala İlçesi’ne bağlı Yenikarpuzlu beldesi ve Gala gölü çevresinde avlanarak 3 günde 206 yaban ördeği vurdukları belirlenen 8 kişi jandarma ekiplerince yakalandı. Kişi başı 6 avlanma limiti bulunan ördekler 144’ü yasal kabul edilirken, geriye kalan 62 ördek için avcılara 31 bin lira idari para cezası kesildi.

 

 
Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri Yenikarpuzlu Beldesi ve Enez İlçesi’ndeki tabiatı koruma alanı olan Gala Gölü çevresinde ördek avlandığı ihbarı üzerine harekete geçti. Dün gece saatlerinde jandarma ekiplerince belde ve göl çevresinde yapılan aramalarda İstanbul’dan geldikleri belirlenen avcılar  T.A., İ.M., A.Ş., N.D., C.C., E.T., C.Ö. ve B.Ş. yakalandı. Avcılardan T.A.’nın sahibi olduğu kulübede de inceleme yapan jandarma ekipleri kişi başı 6 adet avlanma limiti bulunan 206 adet vurulmuş ördek buldu. Ayrıca 4 adette ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.
 
8 KİŞİYE 31 BİN LİRA CEZA
 
Kara Avcılığı Kanununa muhalefet suçlamasıyla ördeklere el konulurken, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından 8 avcıya limitten fazla olan 62 ördek için toplam 31 bin lira para cezası kesildi.

Yayın Tarihi : 04.01.2016 : 16:20

Etiketler : Gala    Gölünde    Ördek    Katliamı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4173
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN