Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üniversitelilerin, Kar Keyfi

Üniversitelilerin, Kar Keyfi
Edirne’de dün başlayan ve bu sabah saatlerine kadar süren yoğun kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Araçlar trafikte ilerlemekte güçlük geçerken, kar yağışının keyfini üniversite öğrencileri çıkardı. Naylon, leğen ve tepsilerle buz pistine dönen bayırdan kayarak eğlenen üniversiteliler, toplandıkları bir caddeden geçen ve şehiriçi ulaşım sistemindeki aksaklıklar nedeni ile eleştirilerin hedefi olan sistemde çalışan minibüsü kartopu yağmuruna tuttu.

 

 
Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Edirne’de hava sıcaklığının sıfırın altında 6 dereceye düşmesi ardından dün sabah başlayan kar yağışı günlük yaşamı adeta felç etti. Bu sabah saatlerine kadar aralıkla süren kar nedeniyle ana arterler dahil kentin büyük sokaklarında yoğun kar yığınları oluştu. Çok sayıda hasarlı kaza meydana gelirken, araçlar yollarda kaldı.
 
YOLCU MİNİBÜSÜNE KARTOPU YAĞMURU
 
Kar yağışının keyfini okulları bugün tatil edilen, öğrenciler çıkardı. Pazar tatillerini kartopu oynayarak geçiren öğrenciler gönüllerince eğlenirken, final haftasında olan üniversite öğrenciler ise, fiyatları ve geç gelmeleri nedeniyle eleştirilerin hedefi olan şenhiriçi ulaşım sisteminde çalışan bir yolcu minibüslerini hedef aldı. Zübeyde Hanım Caddesi’nde bir araya gelen yaklaşık 150 kadar üniversite öğrencisi aralarında kartopu oynarken, o sırada geçen bir yolcu minibüsünü hedeflerine oturttu. Minibüs yoldan geçtiği sırada tüm öğrenciler minibüse peş peşe kartopu attı.
 
YOLLAR BUZ PİSTİNE DÖNÜNCE
 
Şükrüpaşa Mahallesi’nde yoğun kar nedeniyle adeta buz pistine dönen Ahmet Ay Caddesi’nde toplanan üniversite öğrencileri, büyük naylon, tepsi ve leğenle bayır aşağı kayarak karın tadını çıkardı. Trakya Üniversitesi öğrencilerinden Yağmur Başalmaz, karda kaymaya başladıktan sonra çevrede görenlerinde elinde poşetlerle geldiğini ifade ederek, "Kar yağışının ardından üniversiteden arkadaşlarla toplandık. Başta 10 kadar kişiydik. Daha sonra her yerden gelenler oldu. Bayırların bir çoğunda öğrenciler kaymaya başladı" dedi.
 
Öğrencilerden Burçak Deniz ise, her gün okula giderken zorlandıkları bayırda bu kez eğlendiklerini belirterek, şöyle konuştu:
 
"Bulgaristan’daki kayak merkezlerine gitmeye gerek kalmadı. Bizim her gün okula giderken zorlandığımız bu bayırda eğleniyoruz. İlk defa bu bayırı sevdik. Biz kaymaya büyük poşetlerle geldik. Leğenle ve tepsiyle gelenler oldu. Damacana bile vardı. Güzel ve keyifliydi. Çocukluğumda çok karda kaymamışım ki şimdi çok keyif alıyorum. Düşüyoruz, kalkıyoruz, ıslanıyoruz. Muhtemelen hasta olacağız final haftamız. Kaymayı bırakınca finallere çalışacağız."
 
KOMŞULAR DA GELDİ
 
Öğrencilerin buz pistine dönen bayırda kayarak eğlenmelerini camdan görerek gelen komşuları da naylon poşetler üzerinde kayarak karın keyfini çıkardı. Edirne’de uzun süredir ilk kez kar gördüklerini anlatan Suzan Yılmaz, "Öğrencilerin eğlendiğini görence poşetlerimizi alıp geldik. Bizde bayırdan aşağı poşetle kayarak eğleniyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 04.01.2016 : 12:15

Etiketler : Kar    Keyfi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9479
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN