Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zeytincilere Büyükşehir Desteği

Zeytincilere Büyükşehir Desteği
Kırsalda verimi artırmak ve ürün kalitesini yükseltmek için üreticiye yaptığı desteklerle öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez zeytin üreticilerine yardım elini uzattı. Büyükşehir Belediyesi, zeytinde hasat sonrası kaliteyi artırmak için 2003 üreticiye 12 bin 346 zeytin kasası dağıttı.

 

“Yerelde kalkınma” hedefinde emin adımlarla ilerleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda gerçekleştirdiği hizmetlere aralıksız devam ediyor. Kooperatiflerden yaptığı sözleşmeli alımlar, ova yollarının asfaltlanması, ücretsiz toprak analizi, fidan-tohum ve keçi-koyun dağıtımı gibi destekleriyle üreticiye can suyu olan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de küçük zeytin üreticilerine yardım elini uzattı.
 
Hasat zamanında plastik kasa kullanımının yaygınlaştırılması ile daha kaliteli zeytin ve zeytinyağı üretilmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, 6 ilçede Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı 20 dekara kadar zeytin alanına sahip küçük  üreticilere, Ziraat Odaları aracılığıyla zeytin kasası dağıtımı yaptı. Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça, Karaburun, ve Urla ilçelerindeki toplam 2003 üreticiye 12 bin 346 zeytin kasası dağıtıldı. Üreticiler tarafından büyük memnuniyetle karşılanan projenin ilçelerdeki dağıtım törenlerine Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da katıldı.
 
Zeytinin hasat sonrası plastik kasa yerine çuvallarda taşınmasının ürün kalitesini düşürdüğü, küçük üreticinin de gerek iç pazarda gerekse ihracatta talep edilen ürün kalitesinin yakalayabilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin projeyi hayata geçirdiği bildirildi.
 

Yayın Tarihi : 04.01.2016 : 09:59

Etiketler : izmir    büyükşehir    belediyesi    zeytin    hasat    foça    dikili       


Yorumlar

8829
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN