Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Kurtalan Ekspres’ ’Umut Nöbeti’nde

’Kurtalan Ekspres’ ’Umut Nöbeti’nde
Tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması amacıyla Silivri Cezaevi İnfaz Kurumları önündeki ‘Umut Nöbeti’ni bugün Kurtalan Ekspres üyeleri Ahmet Güvenç, Bertuğ Cemil, Bülent Güven, Cem Yalçınkaya, Volkan Seviğ, Serhat Deniz, Sezai Sarıtaş, Yunus Emre Yılmaz tutarken, CHP Bahçelievler, Sarıyer ve Avcılar Gençlik Kolları üyeleri tuttu.

 

Soğuk havaya rağmen sürdürülen ‘Kurtalan Ekspres Grubu’ lideri Ahmet Güvenç ile grup üyeleri yaptıkları açıklamada, düşünce ve ifade özgürlüğünün demokrasi açısından bir zorunluluk olduğuna inandıkları için, “Umut Nöbeti”ne destek verdiklerini söyledi. Güvenç, gazetecilerin yaptıkları haberler nedeniyle suçları kesinleşmeden tutuklanmaması gerektiğini belirterek, “Bu durum, demokrasi tarihi ve basın özgürlüğü açısından kaygı verici. Ülkemizin toplumsal uzlaşı ve barışa ancak demokrasi ile ilerleyebileceğine inanan bir müzik grubu olarak, basının özgür ve etik kurallar çerçevesinde görevini yerine getirebileceği bir ortamın gerekliliğine inanıyoruz” dedi.
 
Kurtalan Ekspres üyeleri, tutuklu gazeteciler Can Dündar ile Erdem Gül’ü Pir Sultan Abdal’ın ‘Dostum Dostum’ türküsü ile selamladı. Öğleden sonra da Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi Imtiyaz Sahibi Ahmet Öztürk ve yazarı Mustafa Özdemir Silivri’de nöbeti devraldı.
 
Bu arada, CHP Bahçelievler, Avcılar ve Sarıyer Gençlik Kolları üyeleri de Silivri Cezaevi önünde yaptıkları açıklamada, Dündar ve Gül’ün tutuklanmasının basit bir olay olmadığı belirtilirken, “Asla yalnız kalmayacaksınız. Sizin için buraya gelecek vatanını seven genç yürekler her zaman olacaktır” açıklaması yapıldı.

Yayın Tarihi : 03.01.2016 : 15:19

Etiketler : Silivri    Umut Nöbeti    Kurtalan Ekspres   


Yorumlar

4948
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN