Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tokat’tan Türkmenlere Yardım

Tokat’tan Türkmenlere Yardım
Tokat’ta Niksar Ülkü Ocakları başlattıkları yardım kampanyası kapsamında Bayırbucak Türkmenleri’ne, gıda maddesi, giyecek ve battaniyeden oluşan 2 TIR yardım malzemesi gönderildi.

 

Niksar Ülkü Ocakları tarafından toplanan yardım malzemelerinin yüklendiği 2 TIR, Tokat Ülkü Ocakları önünde düzenlenen tören ardından, yola çıktı. Ülkü Ocakları Tokat İl Başkanı Ahmet Yay, şöyle dedi:
 
"Niksar ilçemiz ocak başkanımız ve yönetimi sayesinde 2 TIR yardımda bizim ilimizden çıkmış oldu. Niksar halkının orada ki soydaşlarımızın mağduriyetlerine hassasiyet göstermeleri bizi son derece mutlu etti. Acımızı bir nebze olsun dindirmiş oldu. Ayrıca maddi ve manevi desteklerinden dolayı Niksar Belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bizim için önemli olan insanların siyasi görüşleri ne olursa olsun, kendi soydaşı, dindaşına sahip çıkabilecek duygu, hasreti üzerinde taşımasıdır. Malumunuz Rusya’nın oraya yapmış olduğu baskı, IŞID’in yapmış olduğu baskıyla beraber Türkmen Dağı kaybedildi. Ordaki Türkmenler mağdur durumda. Bizler de bu hassasiyetle bu TIR yardımlarını hazırladık. İnşallah TIR’lar Hatay Yayladağı’na ulaşacaktır."

Yayın Tarihi : 03.01.2016 : 15:05

Etiketler : Tokat    Bayırbucak    Türkmenler    Yardım    Niksar Ülkü Ocakları   


Yorumlar

9130
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN