Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Silopi’de Askerler Zap Mahallesi’ne Girdi

Silopi’de Askerler Zap Mahallesi’ne Girdi
Şırnak’ın sokağa çıkma yasağı uygulanan ilçelerinden Silopi’de operasyonlar sürerken, güvenlik güçleri ’Küçük Kandil’ olarak adlandırılan Zap Mahallesi’ne girdi. Mahalledeki sokaklar YDG-H’lilerden temizlenirken, ilçede operasyonlar devam ediyor.

 

Şırnak’ın 14 Aralık’ta Cizre ile birlikte sokağa çıkma yasağı ilan edilen Silopi İlçesi’nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyor.
 
TAM KONTROL SAĞLANDI
 
Silopi’de operasyonların en kritik noktalarından olan ve PKK yandaşlarının ’Küçük Kandil’ olarak adlandırılan Zap Mahallesi’nde yoğun bir operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, adım adım ilerleyip mahalleye girdi.
 
Güvenlik güçleri Kandil Dağı’ndan teröristlere destek verildiği belirtilen mahalleyi PKK’lılardan temizleyerek tam kontrolü sağladı. Güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyon sırasında eylemleri koordine ettikleri ifade edilen PKK’nın 12 üst düzey yöneticisinin de Zap Mahallesi’ni terk ettikleri kaydedildi.
 
Güvenlik güçleri,  Zap Mahallesi’nde bomba tuzaklı barikatları imha ederek barikatları kapatıyor.
 
SİLOPİ’DE 88 PKK’LI ÖLÜ
 
Genelkurmay Başkanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Silopi’deki operasyonlarda toplam 28 PKK’lının etkisiz hale getirildiği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:
 
"Şırnak Silopi’de devam eden operasyonda bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 28’dir.) İki El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, üç adet gaz maskesi, bir el telsizi, bir adet roket sevk fişeği, 15 adet hücum yeleği ele geçirilmiştir."
 
HDP AÇIKLAMA YAPTI
 
Zap Mahallesi ile ilgili HDP’den dün akşam saatlerinde yazılı açıklamada, mahallenin kuşatıldığı ve sokaklara tanklar tarafından atış yapıldığı belirtildi.
 
Açıklamada, "Bin kadar yurttaşın bulunduğu Silopi’nin Zap Mahallesi dört bir yandan ağır bir saldırı altındadır. Halkın çıkabileceği bir yer bulunmamaktadır. Hendekler olsun olmasın mahallenin her tarafı tanklarla bombalanmaktadır. İnsanlar aç ve susuz evlerinin bodrumlarına sığınmış durumdadır ve geçişlere izin verilmemektedir" denildi.

Yayın Tarihi : 03.01.2016 : 13:55

Etiketler : Silopi    Askerler    Zap Mahallesi    pkk   


Yorumlar

3309
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN