Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Halk Oyunları Usta Öğreticisi Toprağa Verildi

Halk Oyunları Usta Öğreticisi Toprağa Verildi
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, dün bulundukları hafif ticari aracın takla atması sonucu hayatlarını kaybeden Taner Gırnatıcı’nın müzik grubunda solist olan Pelin İnci Çakmakcı ile birlikte hayatını kaybeden ritim sanatçısı ve halk oyunları usta öğreticisi Hakan Vuruk, ilçede toprağa verildi.

 

 
Gelibolu İlçesi’nde, içinde bulundukları hafif ticari aracın takla atması sonucu ünlü klarnet ustası Hasan Gırnatacı’nın torunu Taner Gırnatıcı’nın grubunda solist olan 22 yaşındaki Pelin İnci Çakmakcı ile ritim sanatçısı 38 yaşındaki Hakan Vuruk yaşamını yitirdi. Birçok yarışmada il birincilikleri ve Türkiye dereceleri bulunan Hakan Vuruk’un cenaze töreni Camikebir Mahallesi Gölcük Sokak’taki evlerinin önünde yapıldı. Vuruk’un cenazesine, Gelibolu Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Özacar, Gelibolu’nun eski Belediye Başkanı Cihat Bingöl, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Eligül, CHP İlçe Başkanı Nevzat Kaya, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri ve yetiştirdiği halk oyunları talebeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
TANER GIRNATACI DA CENAZE TÖRENİNE KATILDI
 
Cenazesi evin önüne getirildiğinde eşi, kızları, annesi ve ablalarının feryatları yürekleri dağladı. Evli ve 2 kız babası olan Hakan Vuruk’un bulunduğu aracı kullanan arkadaşı Taner Gırnatacı da ’kardeşim’ dediği meslektaşını son yolculuğunda yalnız bırakmayarak, cenazeye katıldı. Kazanın izlerini hala taşıyan Gırnatacı’nın ayakta güçlükle durduğu gözlendi.
 
Ölen Hakan Vuruk’un kızlarından Nazar Vuruk, babasının arkadaşına sarılarak, "Taner amca, babamı istiyorum" diye ağladı. Öğle namazının ardından Vuruk’un cenazesi Alaeddin Kalfa Mezarlığı’nda defnedildi.
 
Kazada ölen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi ve solist Pelin İnci Çakmakcı ise Kocaeli’nin Gebze İlçcesi’nde toprağa verildi.

Yayın Tarihi : 02.01.2016 : 18:01

Etiketler : Kazada    Ölen    Halk    Oyunları    Usta    Öğreticisi    Toprağa    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1505
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN