Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Marmaris’te Barış İçin Açlık Grevi

Marmaris’te Barış İçin Açlık Grevi
Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki Pir Sultan Abdal Derneği üyeleri Güneydoğu’da meydana gelen saldırıları protesto etmek amacıyla ’Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin’ sloganıyla 3 günlük açlık grevi başlattı.

 

 
Marmaris Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyeleri, bugün ellerinde Kürtçe, İngilizce, Türkçe ’Barış’ yazılı dövizler ve ’Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin’ pankartıyla cemevi önünde biraraya geldi. Aralarında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan’ın da bulunduğu grup, 24 saat üyelerin dönüşümlü olarak katılacağı 3 günlük açlık grevi başlattı.
 
Cemevi önünde basın açıklaması yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Gani Kaplan, "7 Haziran sonrası ülkemizde savaş ortamı başladı. Her iki taraf savaşın nereye gideceğini bilmiyor. Ülkemizin bir bölümü kan gölüne çevriliyor. Muğla’dan Çanakkale’ye kadar turizmciler ve işadamları sesini yükseltmelidir. Bu savaş iç savaşa doğru gitmektedir. Bu, iç savaş ortamı ülkemizi kopma noktasına getiriyor. Sokaklarda 20 gündür cenazeler kaldırılmıyor. Bizler, grev süresinde siyasi partilerin genel başkanları ile görüşmelere devam edeceğiz. Barış için bir sonuç alınamazsa TBMM’ye giderek masumane eylemlerimizi orada devam ettireceğiz. Barış için yapılan bu masumane eylemlerimizi kimse bir yerlere çekmesin. Umarım hep birlikte yaptığımız girişimlerle savaşı durdurabiliriz" dedi.
 
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı Kasım Çağlı, "Bizler asker, polis ve çocuklarımız ölmesin diyerek barış istiyoruz. Herkes barış için elini taşın altına koymalı ve sesini yükseltmelidir" dedi.
 
Açıklama sonrası Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Gani Kaplan ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı Kasım Çağlı’nın aralarında bulunduğu 8 kişi cemevinde 24 saatlik açlık grevine başladı.

Yayın Tarihi : 02.01.2016 : 17:02

Etiketler : Marmariste    Barış    İçin    Açlık    Grevi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7620
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN