Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum Esnafının Geçmişi Bu Sergide

Bodrum Esnafının Geçmişi Bu Sergide
Bodrum Belediyesi Sözlü Tarih Çalışmaları ’Anılarla Bodrum Sohbetleri’ gönüllü çalışma grubunun hazırladığı Geçmişten Günümüze Bodrum Esnafları adlı fotoğraf sergisi 7 Ocak’ta Oasis AVM’de açılacak.

 

 
Bodrum Belediyesi Sözlü Tarih Çalışmaları ’Anılarla Bodrum Sohbetleri’ gönüllü çalışma grubu sorumlusu Nuran Yüksel 2006 yılından bu yana sürdürdükleri çalışmalarda derlenen arşiv ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın desteği ile hazırlanan serginin büyük ilgi göreceğini söyledi.
 
Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi Sümbül Sokak’ta açılacak sergide Bodrum’da kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin ustalarının tanıtılacağını belirten Nuran Yüksel, bu çalışma ışığında bugüne kadar 26 bin fotoğraf, 1860 doküman ve 35 videonun Bodrum Kent Müzesi Arşivi’nde toplandığını ve kontrol altına alındığını söyledi. Yüksel, "Amacımız her zaman olduğu gibi Bodrum’a dair tüm çalışmaların özlem, umut ve saygı ile biraraya getirilmesidir. Bodrum’u Bodrum yapan değerleri yarınlara aktarabilmek ve yaşatabilmek istiyoruz. Burada Bodrum’un mandalincileri, sandalet ustaları, pazar esnafı, deveciler, süngerci ve balıkçılar, zeytinciler, aktar ve tarihi Bodrum pazarı esnafı gözler önüne serilecek" dedi. Sergide Bodrum esnafını ve çalışmalarını tanıtan yaklaşık 160 fotoğraf yer alacak. Sergi 7-18 Ocak tarihleri arasında ziyarete açık kalacak.

Yayın Tarihi : 02.01.2016 : 15:19

Etiketler : Bodrum    Esnafının    Geçmişi    Bu    Sergide    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5939
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN