Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rize’de Yollar Kapandı

Rize’de Yollar Kapandı
Rize’de etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle 348 köy yolunun ulaşıma kapandığı kentte araçlar kara gömüldü, ağaçlar devrildi.

 

 
Rize’de 2 günden bu yana etkisini sürdüren kar yağışı, kent genelindeki 348 köyün yolunu ulaşıma kapattı. Kalınlığı 60 santimetreyi bulan kar, Rize’deki tüm mahalle yollarının ulaşıma kapanmasına neden oldu, çok sayıda araç da kara gömüldü. Kar kalınlığı, bazı ilçelerde ve yüksek yerleşim alanlarında yer yer 1.5 metreyi aştı. İl Özel İdare Genel Sekreterliği ekipleri köy yollarını, Rize Belediyesi ekipleri de ulaşıma kapanan mahalle yollarını açmak için sabah erken saatlerde çalışma başlattı.
 
DEVRİLEN AĞACI KURTARMA SEFERBERLİĞİ
 
Gülbahar Mahallesi’nde çocuk oyun parkı içerisinde yer alan ve karın ağırlığına dayanamayarak devrilen çam ağacını kurtarmak isteyenler Rize Belediyesi’ne haber verdi. Mahalleye gelen iş makinesi ile yoldan kaldırılmak istenen çam ağacı kepçenin müdahalesi sırasında kırıldı. "Kurtarmak istedik ama olmadı" diyen yöre sakinleri ise üzüntülerini dile getirdi.

Yayın Tarihi : 02.01.2016 : 11:27

Etiketler : Rizede    Yollar    Kapandı    Araçlar    Kara    Gömüldü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7121
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN