Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bolu Dağı’nda Kar Ulaşımı Aksattı

Bolu Dağı’nda Kar Ulaşımı Aksattı
TEM otoyolu ve D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı geçişinde yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım zaman zaman aksadı. D-100 Karayolu’nun İstanbul yönü TIR’lara kapatıldı.

 

Kar yağışı Bolu Dağı’nda etkisini artırdı. Lapa lapa yağan kar nedeniyle TEM’de ve D-100 Karayolu’nda sürücüler zor anlar yaşadı. Karayolları ekiplerinin kar temizleme ve tuzlama çalışması yapmasına rağmen zeminde biriken karlar nedeniyle ulaşım zaman zaman aksadı. Trafik ekipleri, sabah saatlerinden itibaren D-100 Karayolu’nun İstanbul yönünü TIR’lara kapattı. TIR’ların, Bolu Dağı’ndan inişte kayarak yolu kapatmalarına karşı bu önlemin alındığı belirtildi. TIR’lar, Abant Kavşağı’ndan TEM’e yönlendirildi. Öğle saatlerinden itibaren aynı yöne giden diğer araçlara ise zincir takma zorunluluğu getirildi.
 
Kar yağışı Bolu Dağı Tüneli mevkisinde de zeminde etkili oldu. Karayolları ekipleri sürekli kar temizliği yaparak yolu açık tutmaya çalıştı. Trafik ekipleri de güzergahta önlemlerini artırdı.
 
Kar yağışı Bolu kent merkezinde de etkili oldu. Aralıklarla yağan karla birlikte şehir beyaza büründü. Zaman zaman lapa lapa yağan kar, şehir içi ulaşımda da aksamalara yol açtı. Belediye ekipleri yollarda ve kaldırımlarda kar temizleme çalışması yaptı.

Yayın Tarihi : 01.01.2016 : 13:25

Etiketler : Bolu    Dağında    Kar    Ulaşımı    Aksattı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9235
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN