Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yılbaşı Ruhunu Filmlerle Yakalayın

Yılbaşı Ruhunu Filmlerle Yakalayın
Hala yeni yıl moduna giremediyseniz, işte yüzünüzde Noel Baba'nın kahkahasını oluşturacak 6 film önerisi…

 

AYSEL KAYARDI / BEN HABER

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yılbaşı gecesini dışarıda çılgın partilerde geçirmek istemeyip, evde keyifli ve huzurla yeni bir yıla merhaba mı demek istiyorsunuz? Bazen her ne kadar etrafımız yılbaşı süsleriyle, renkli ışıklarla donansa da o ruha giremeyebiliyoruz ama güzel bir yılbaşı filminin insanı moda sokamama ihtimali çok düşük. Yeni yıl temalı bir film izlerken ister istemez içimiz yeni yıl coşkusuyla doluyor. Hala yeni yıl moduna giremediyseniz, işte yüzünüzde Noel Baba'nın kahkahasını oluşturacak 6 film önerisi…

 
Bir Yılbaşı Haftası Klasiği; Evde Tek Başına (Home Alone)
 
Yeni yıl modu diyorsak 'Evde Tek Başına' filminden bahsetmeden geçemeyiz. 1990 yapımı bu film çocukluğumuzdan beri her sene sonu bütün kanallarda ekranlarımızı süslerdi. Her izlediğimizde Kevin için ‘Vay be ne akıllı çocuk’ diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Ailenin önemini vurgulayan filmde Amerikan hayali evler ve karlı bir bahçede, ışıl ışıl yılbaşı süsleri tekrar tekrar izlemeye sebep olan unsurlar arasında.
 
 
Kalpleri Isıtmak İçin; Aşk Her Yerde (Love Actually)
 
Kesinlikle yılbaşı hakkında yapılmış en iyi romantik filmlerden biri. Colin Firth, Keira Knightley ve Hugh Grant gibi önemli oyuncuların rol aldığı bu filmin asıl amacı aşkı yüceltmek. Film sekiz farklı çifti ve onların hayatlarını aşk teması altında işliyor. Noel’e bir hafta kala Londra’daki farklı hikayeleri; baba-oğul, sevgili, şarkıcı-menajer, karı-koca ilişkileri üzerinden anlatıyor. Bir şekilde mutsuz olan hayatlarına, umut ışığı gibi doğan aşklar yaşamaları, her izleyişte aşka inancını yitiren kalpleri ısıtmayı başarıyor. Özgün, güzel müzikleri ve Londra’nın büyülü Noel zamanını da işin içine katarsak etkilenmemek elde değil.
 
 
Biraz Dram; Yeni Yıl (Noel)
 
Hayatta hep güzel şeyler yaşayamayız maalesef. Önümüzdeki yıl da başımıza tatsız şeyler gelebilir normal olarak. 2004 yapımı bu dram insanlara kötü olaylarda bile güzel noktalar keşfedebileceğimizi anlamamıza ön ayak oluyor.
 
Filmde karakterlerin karşısına çıkan esrarengiz yabancılar hiç beklemedikleri bir şekilde hayatlarını değiştiriyor. Susan Sarandon, Penelepe Cruz, Robin Williams ve Paul Walker’ın başrolünü paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Chazz Palminteri oturuyor. Yaşam ve ölüm temalarını güzel bir şekilde yansıtan bu film elimizdekilerin değerini geç olmadan anlamamız için bir uyarıcı niteliğinde.
 
 
Fantastik Dünyanın Anahtarı; Kutup Ekspresi (The Polar Express)
 
Fantastik sevenleri de unutmadık. Muhteşem kış manzaraları eşliğinde sizi kutba doğru sürükleyen bu tren yolculuğu yılbaşı ruhunu kolayca yakalamanızı sağlayacaktır.
 
Chris Van Allsburg’un aynı isimli romanından uyarlanan 'Kutup Ekspresi' Noel Baba'nın gerçekten var olup olmadığını merak eden bir çocuğun Kuzey Kutbu'na doğru heyecanlı tren yolculuğunu anlatır. Yolculuğa çıkan diğer çocuklarla birlikte, kendilerini büyük bir maceranın içinde bulurlar. Bu küçük ve zeki çocuk, inananlar için hayatın mucizelerinin asla solmadığını gösteren bir keşif serüvenine dalacaktır.
 
 
Romantizm Arayanlara; Tatil (The Holiday) 
 
Tatlı tesadüflerin yaşanabilme ihtimalinin olduğunu kanıtlayan çok romantik ve keyifli bir film 'Tatil'. Cameron Diaz, Kate Winslet ve Jude Law'ın başrolleri paylaştığı filmde kader iki kadının yollarını kesiştirir. Aşk hayatlarında mutsuz olan bu iki kadın, bir internet sitesi aracılığı ile yılbaşı tatili için yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir farklılık yaratmaktır. Londra ve Los Angelas'ta yılbaşının ayrı güzelliklerini bulacağınız bu filmi tekrar tekrar izlemek isteyeceksiniz...
 
 
Nostalji Severlere; Şahane Hayat (It's Wonderful Life)
 
Biraz nostalji yapmak isteyenlere ise önerimiz Frank Capra’nın yönettiği 1946 yapımı bu fantastik komedi-dram filmi Şahane Hayat. Bu efsanevi Holywood filmi başka insanlara yardım etmek adına kendi hayallerinden vazgeçmiş bir adamın yılbaşı gecesinde intihara teşebbüs etmesiyle başlıyor. Fakat intiharı sırasında beliren koruyucu meleği bu mutsuz adama, hayata hiç gelmeseydi olayların nasıl şekilleneceğini göstererek farklı bir bakış açısı edinmesini sağlıyor.
 

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 17:06

Etiketler : haber    haberler    yılbaşı    noel    film    kanalben    ben tv    ben haber       


Yorumlar

5202
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN