Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yozgat’ta Kar Yağışının Ardından Doğaya Yem Bırakıldı

Yozgat’ta Kar Yağışının Ardından Doğaya Yem Bırakıldı
Yozgat’ta aralıklarla devam eden kar yağışının ardından doğada yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlar için yemleme çalışması yapıldı.

 

Yozgat Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından temin edilen yiyecekler, yabani hayvanların geçiş noktalarında belirlenen noktalara bırakıldı. Üniversite öğrencilerinin de katıldığı yemleme çalışmalarında, kuşlar için buğday ve bayat ekmekler Çamlık Milli Parkı içerisinde belirlenen alanlara bırakıldı.
 
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, yabani hayvanlarında kış aylarında beslenmeye ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Yozgat’ta son 2 gündür devam eden kar yağışı tabiatı beyaz örtüyle kapladı. Kış şartlarının ağır geçtiği dönemlerde, yabani hayvanlar için doğaya yiyecek bırakmak gerekiyor. İl genelinde Doğa Koruma ve Milli Parklar müdürlüğü tarafından doğaya belirli aralıklarla yiyecek bırakılıyor. İnsanlar nasıl yiyeceğe ihtiyaç duyuyorsa yabani hayvanlarında ağır kış şartlarında yemlenmesi gerekiyor. Bu gün insanlık görevimizi yerine getirdik diye düşünüyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 16:46

Etiketler : Yozgatta    Kar    Yağışının    Ardından    Doğaya    Yem    Bırakıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3673
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN