Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mültecilere Polis Şefkati

Mültecilere Polis Şefkati
İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Polis Eşleri Kaynaştırma Derneği (PEKAY) işbirliğiyle toplanan 20 bin parça giyim eşyası İzmir’deki sığınmacılara dağıtılmak üzere Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’ne teslim edildi.

 

Yabancı uyruklulara yapılan ayakkabı ve giyim yardımlarının mevsim şartlarına uygun olmadığını gören Polis Eşleri Kaynaştırma Derneği, İzmir Emniyet Müdürlüğü ile kampanya düzenledi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve PEKAY 750 koli içinde 20 bin parça giysi topladı. Toplanan yardımlar Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’ne, İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Polis Eşleri Kaynaştırma Derneği (PEKAY) Dernek Başkanı Fatma Uzunkaya tarafından Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneğzmir temsilcisi Esra Şimşir ve dernek yöneticilerene teslim edildi.
 
Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya “İlimizde kayıtlı 90 bine yakın Suriyeli sığınmacı bulunuyor. Bu sığınmacılar misafir olarak ülkemizde ve ilimizde kalıyorlar. Bunların özellikle içinde bulunduğumuz kış şartlarında ne tür zorluklar içerisinde olduklarını, nasıl yaşadıklarını biliyoruz ve görüyoruz. İnsanların en azından bu soğuk kış şartlarında bir takım gıda, giyecek gibi ihtiyaçlarını sağlama amacıyla kısa süreli bir organizasyon yaptık. Bunu böyle sembolik bir tanıtımla örnek olması açısından duyuruyoruz. Hayırseverlerinde kampanyaya destek olmalarını bekliyoruz" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 14:59

Etiketler : Mültecilere    Polis    Şefkati    Bölge   


Yorumlar

5185
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN