Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Büyükşehir’den Kar Alarmı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kar nedeniyle yolların kapanmaması ve buzlanma yaşanmaması için 4 kar küreme ve tuz serim aracı, 8 adet Greyder ve 3 adet Loder ile teyakkuz halinde bekliyor.

 

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yurt genelinde etkisini gösteren kar yağışından İzmirlilerin etkilenmemesi amacıyla kent genelinde alarma geçti. Büyükşehir Belediyesi, özellikle kentin yüksek kesimlerinde yolların kapanmaması için, yeterli sayıda personel, 4 kar küreme ve tuz serim aracı, 8 adet Greyder ve 3 adet Loder’le önlem aldı. Bornova Belkahve, Bergama Kuzey Bölgesi ve Bayındır Güney Şantiye tesislerinde hazır şekilde bekleyen ekipler, özellikle köy yollarının kapanmaması ve buzlanma yaşanmaması için ihbarlara anında müdahalede bulunacak. Ekipler buzlanma yaşanması ihtimal bölgelerde de tuzlama çalışması yaparak tedbir aldı. 3 bin ton tuz stoğu bulunan Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine de yardımcı oluyor.
 
Yeni bağlanan ilçelerin yüksek kesimlerindeki sert hava koşulları nedeniyle tarihinde ilk kez geçtiğimiz kış karla yoğun mücadele yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, filosuna özel donanımlı 8 karla mücadele aracı kattı. 8 yeni araç sayesinde daha az sayıda personel, daha hızlı ve etkin bir şekilde karla mücadele ediliyor. Daha önce bir iş makinesi, bir kamyon ve dört işçinin yaptığı çalışmayı, artık tek araç ve operatör daha kısa sürede yapıyor.
 
 

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 14:52

Etiketler : Büyükşehirden    Kar    Alarmı    Bölge   


Yorumlar

6131
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN