Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şanlıurfa’da Sağlık Çalışanlarından Oturma Eylemi

Şanlıurfa’da Sağlık Çalışanlarından Oturma Eylemi
Şanlıurfa’da, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeleri, sendika üyesi Abdulaziz Yural’ın Cizre’de öldürülmesini oturma eylemiyle protesto edildi.

 

Şırnak’ın Cizre ilçesi’nde yaralı bir kadına müdahale ettiği sırada başından vurularak ölen sağlık çalışanı Abdülaziz Yural için SES üyeleri, Sağlık İl Müdürlüğü bahçesinde basın açıklaması yaptı. Sağlık çalışanları adına konuşan SES Şube Başkanı Ruken Kılınç, bakanlığın sağlıkçılara sahip çıkmadığını ileri sürdü. Ağustos ayından itibaren birçok bölgenin güvenlik bölgesi ilan edildiğini belirten Kılınç, şöyle dedi:
 
"AK Parti hükümeti 16 Ağustos’tan beri çok sayıda bölgeyi güvenlik bölgesi ilan etti. Onların güvenlik bölgesi dedikleri her yer bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, gençler ve biz sağlık emekçileri açısından güvenliğin kalmadığı, hukuksuzluğun ve katliamın dayatıldığı zulüm mekanları olmuştur. Abdülaziz Yural yaşadığı sokakta yaralı bir kadına yardımcı olmaya çalışırken, başından vurularak katledilmiştir. Sağlık Bakanı sorumlu olduğu personelin çalışma koşullarını, can güvenliğini ve yaşam hakkı başta olmak üzere en temel insani haklarını güvence altına alma konusunda herhangi bir adım atmadığı gibi kin ve nefreti körükleyen açıklamalar yapmaktan geri durmuyor."
 
Kalabalık, açıklamanın ardından 5 dakika oturma eylemi yaparak dağıldı.
 
 

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 15:02

Etiketler : Şanlıurfada    Sağlık    Çalışanlarından    Oturma    Eylemi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7598
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN