Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelli Çocuklardan En Anlamlı Yılbaşı Hediyesi

Engelli Çocuklardan En Anlamlı Yılbaşı Hediyesi
Çankıı’daki engelli çocukların gönderdiği yılbaşı kutlama kartpostalları, ailelerini duygulandırdı.

 

Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nce düzenlenen etkinlikte Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nde bir araya gelen engelli çocuklar eğlendi, hem de kendilerine verilen kartpostallara ailelerinin yeni yılını kutlayan mesajlar yazdı. Çankırı’daki 5 farklı ilk ve ortaokulun özel sınıflarında eğitim gören engelli çocuklar, el yazıları ile ailelerinin yeni yılını kutladı. Etkinliğe, kartpostal temini ve dağıtımı noktasında destek veren Çankırı PTT Müdürlüğü de aldıkları kartpostalları ailelerine ulaştırdı. Karşılarında PTT dağıtıcılarını gören aileler, aldıkları zarfla mutlu oldu. Zarf içerisindeki yeni yıl kutlama mesajını okuyan aileler, duygusal anlar yaşadı. Engelli Koordinasyon Merkezi sorumlusu Asiye Ceylan gazetecilere yaptığı açıklamada, sanal mesajlarla geçiştirilen özel günlerin tekrar hatırlatılması amacıyla engelli çocuklarla nostaljiyi hatırlatmak için böyle bir çalışma yaptıklarını ifade etti.
 
Engelli annesi Nuran Kırık ise, postacı aracılığıyla kendisine kutlama mesajı geldiğinde çok duygulandığını söyledi. Organizasyondan dolayı belediyeye teşekkür eden Üstündağ, şöyle dedi:
 
"Belediye başkanımıza ve engelli birimine böyle bir organizasyonu yaptığı için teşekkür ediyoruz. Berat bizim için bir kart hazırlamış. Bize büyük bir sürpriz oldu, Oğlum berat ilk kez tebrik yazısı gönderiyor. Ve kendi yazısıyla gönderiyor. Kartpostal bunun için çok değerli. Bizi çok mutlu ettiler."
 
Çocukların sosyalleşmesinde benzer etkinliklerin katkısı olduğuna inandığını dile getiren Nuran Kırık, "Engelliler biriminin bu tür etkinlikler hazırlaması çok güzel. Çocuklarımız bu tür etkinliklerle sosyalleşiyor. Bu projede katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 14:25

Etiketler : Engelli    Çocuklardan    Ailelerine    En    Anlamlı    Yılbaşı    Hediyesi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5539
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN