Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cizre’de Sağlık Çalışanının Öldürülmesine Hakkari’den Tepki

Cizre’de Sağlık Çalışanının Öldürülmesine Hakkari’den Tepki
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Hakkari Şubesi, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde dün çıkan çatışma sırasında sokakta kalan bir yaralıya müdahale eden sendika üyesi Abdülaziz Yural’ın başına isabet eden kurşunla hayatını kaybetmesi yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

 

Hakkari Devlet Hastanesi bahçesinde bir araya gelen bir gruba hitap eden SES Hakkari Şube Eş Başkanı Sibel Dinç Soydan, sağlık emekçilerinin de güvenliğinin kalmadığını söyledi.
 
Güvenlik bölgesi denilen yerlerin hukuksuzluk mekanı olduğunu ileri süren Soydan, şöyle dedi:
 
"Bu savaş politikaları yüzünden bölgede yaşanan insan hakları ihlalleri ve katliamlara ek olarak çok sayıda üyemiz darp edilmiş, yaralanmış ve tehdit edilmekle kalınmamış katledilmiştir. Bu savaş ortamında sendikamızın üç üyesi Özel Harekat polisleri tarafından katledilmiştir. Eyyüp Ergen ve Şehmus Dursun arkadaşlarımızın ardından bugün de Abdulaziz Yural yaşadığı sokakta yaşlı bir kadına yardımcı olmaya çalışırken başından vurularak alçakça katledilmiştir. Günlerdir süren sokağa çıkama yasakları nedeniyle bırakalım halkın hizmetine ulaşılmasına yaralı ve cenazelerine bile müdahale edemiyorlar."

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 14:22

Etiketler : Cizrede    Sağlık    Çalışanının    Öldürülmesine    Hakkariden    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8022
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN