Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tekirdağ’da Kar Tatili

Tekirdağ’da Kar Tatili
Tekidağ’ın Çerkezköy, Kapaklı ve Saray İlçesi’nde etkili olan kar yağışı çatı ile sokaklar beyaza büründü. Üç ilçede de kar nedeniyle okullar öğleden sonra tatil edildi. Çorlu’da ise soğuk hava nedeniyle süs havuzları buz tuttu.

 

Tekirdağ kent merkezinde hava sıcaklığı 4 dereceyken, ilçelerinde ise kar yağışı etkili oldu. Çerkezköy ve Kapaklıda dün gece başlayan ve kısa sürede etkisini gösteren kar nedeniyle sokaklar ve çatılar beyaza büründü. Hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceye kadar düştüğü ilçelerde ulaşımda da sıkıntılar yaşandı. Belediye ekipleri, yollarda kar kürüme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Çerkezköy ve Kapaklı Kaymakamlığı, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların öğleden sonra tatil edildiğini açıkladı.
 
OKULLAR TATİL EDİLDİ
 
Saray İlçesi’nde de etkili olan kar yağışı nedeniyle cadde ve sokaklar beyaza büründü. Trafikte araçlar ilerlemekte güçlük çekerken kar yağışı günlük yaşamı da olumsuz etkiledi. Belediye ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başlarken, kaymakamlık öğleden sonra ilk öğretim okullarının tatil edildiğini duyurdu.
 
ÇORLU BUZ TUTTU
 
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde ise hava sıcaklığı sıfırın altında 5 dereye kadar düştü. Cumhuriyet Meydanı’ndaki süs havuzları soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Çorlu Havaalanında sabah yapılması gereken eğitim uçuşları da hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Meteoroloji verilerine göre, sıfırın altında 5 derece olan soğuk havanın etkisini sürdüreceği belirtildi.

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 13:35

Etiketler : Tekirdağda    Kar    Tatili    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8031
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN