Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeşilova’ya Yeni Muhtarlık Binası

Yeşilova’ya Yeni Muhtarlık Binası
Bornova Belediyesi’nin muhtarların daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi için tasarladığı yeni muhtarlık binalarının ikincisi Yeşilova Mahallesi’nde açıldı.

 

 
Bornova Belediyesi’nin muhtarların daha iyi şartlarda hizmetlerini sürdürebilmeleri için tasarladığı yeni muhtarlık binalarının ikincisi Yeşilova Mahallesi’nde geniş bir katılımla açıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği törenin ardından açılış kurdelesini Bornova Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yeşilova Mahallesi Muhtarı Erkan Güler ile birlikte kesti. Bornova Belediyesi önümüzdeki süreçte Meriç, Koşukavak, Kazım Dirik, Kızılay, İnönü, EVKA-3, EVKA-4 ve Erzene olmak üzere sekiz muhtarlık binasını daha tamamlayarak hizmete açacak.
 
ÖZGÜN TASARIM
 
Bornova Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından tasarlanan yeni muhtarlık ofisleri 12 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 28 metrekarelik alan üzerine inşaa edildi. Önünde 16 metrekarelik terası bulunan modern ofislerde küçük bir mutfak ve tuvalet de var. Tasarımı ile dikkat çeken klimalı ofislerin, ilan panosu, dolap, masa ve sandalyeleri de muhtarların en iyi hizmeti veribilecekleri şekilde dizayn edidi.
 
YERİNDE HİZMET ANLAYIŞI
 
Yeşilova Muhtarlığı için yapılan yeni binanın açılışında bir konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Amacımız hizmeti yerinde vermek. Bütün sorunların dinlendiği ilk nokta muhtarlıklar. Bu nedenle bu ilk noktanın güzel ve kalıcı olması çok önemli. Bu nedenle tasarım ve fen işleri müdürlüklerimizle bütün ihtiyaçları karşılayacak özel bir proje hazırladıkö dedi. Temel hedeflerinin vatandaşların sorunlarını en hızlı şekilde çözmek olduğunu söyleyen Başkan Atila, bu doğrultuda çalışmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Bu açılışımızı yılın son günlerinde yaptık. Herkes için sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yeni yıl diliyorum" diye konuştu.
 
Bornova Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yeşilova Mahallesi Muhtarı Erkan Güler de, yeni binanın çalışmalarında büyük kolaylık sağlayacağını belirterek, "Önceden muhtar seçilen kişinin yaşadığı yere göre muhtarlık ofisinin de yeri değişebiliyordu. Böyle bir binanın yapılmasıyla kim seçilirse seçilsin muhtarlığın yeri belli olacak. Bornova Belediye Başkanımız Sayın Olgun Atila’ya teşekkür ediyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 12:13

Etiketler : Yeşilovaya    Yeni    Muhtarlık    Binası    Bölge   


Yorumlar

8244
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN