Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kemeraltı Günleri’ne Kahveli Kapanış

Kemeraltı Günleri’ne Kahveli Kapanış
İzmir’de, Konak Belediyesi ile Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği’nin işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Kemeraltı Günleri, üç gün süren etkinliklerin ardından ’Kemeraltı’nda Kahve Muhabbeti’ adlı söyleşi ile sona erdi.

 

 
Yılbaşı öncesi, İzmir kent kimliğinde ve tarihinde önemli yeri olan Tarihi Çarşı’yı hareketlendirerek herkese burayı yeniden hatırlatmak amacıyla düzenlenen etkinliklerin kapanış günü, Kemeraltı Çarşısı’nı konu alan Ahmet Akdeniz’in "Kemeraltı’nda Yaşam" isimli belgeselinin gösterimi ile başladı. Kızlarağası Hanı’nda gerçekleşen gösterimin ardından bu kez ’Kemeraltı’nda Kahve Muhabbeti’ adlı söyleşi yapıldı. Kızlarağası Hanı içindeki Acı Kahve’de gerçekleştirilen söyleşide uzun yıllar Kemeraltı’nda esnaflık yapanlar söz aldı. İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu’nun yönetiminde gerçekleşen söyleşide Kemeraltı Çarşısı’nın eski günleri anlatılırken, izlemeye gelenlere de kahve ikram edildi.
 
Bu yıl ’Kemeraltı: İzmir’in Çarşısı’ teması çerçevesinde yapılan etkinliklerin ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle buruk kutlandığını belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, "Kemeraltı, İzmir kent kimliğine vurgu yapan bölgelerden biridir. Tüketim çılgınlığının yerine tarihimizde, kimliğimizde, sosyal dokumuzda, kültürel birikimimizde yeri olan Kemeraltı’nı hep üstte tutmak, savunmak ve güçlendirmek durumundayız" dedi. Pekdaş, tüm İzmirlilerin yeni yılını kutladı.

Yayın Tarihi : 31.12.2015 : 12:12

Etiketler : Kemeraltı    Günlerine    Kapanış    Bölge   


Yorumlar

4892
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN