Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğrencilerden Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

Öğrencilerden Bayırbucak Türkmenlerine Yardım
Sivas’ta lise ve ortaokul öğrenciler düzenledikleri kampanyayla topladıkları un ve kuru gıdadan oluşan bir TIR yardımı Bayırbucak Türkmenleri’ne gönderdi. 

 

Esed ve Rusya’nın saldırılarına maruz kalan Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım için İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde kentteki lise ve ortaokul öğrencileri yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 25 ton un ve 2 ton kuru gıda malzemesi toplandı. Toplanan yardımların gönderilmesi için Okullar Bölgesi’nde tören düzenlendi. İHH İnsani Yardım Vakfı Sivas Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Çakmak, "Esed rejimi ve onun işbirlikçisi Rusya, Çin, İran ile terör örgütü IŞİD tarafından kardeşlerimiz Bayırbucak Türkmenleri’ne karşı sivil, çocuk, kadın, yaşlı, genç demeden büyük bir katliam ve soykırım yapılmaktadır. Kardeşlerimiz ne yazık ki dünyanın gözleri önünde vahşice katledilmektedir. Komşu ülke Suriye’de beş yıldır süren iç savaşta en büyük sıkıntıyı ve acıyı çekenler Türkmen kardeşlerimizdir" dedi.
 
Toplanan yardımlarda öğrencilerin büyük emeği olduğunu belirten Çakmak, "Bugün bölgeye 13’üncü TIR’ımızı gönderiyoruz. Bu TIR’ımız 500 çuval 25 ton un ve 2 ton kuru gıdadan oluşmaktadır. Bu unlar okullarımızdaki öğretmenlerimizin ve küçücük elleri kocaman yürekleriyle sevgi dolu öğrencilerimizin emekleridir. 2 ton kuru gıda Sivas Emniyet Müdürlüğü’nde çalışan yürekli polis kardeşlerimizin destekleridir. Suriye’de ekmek 18 liraya kadar yükselmiştir. Açlık ve kıtlık Suriye’de baş göstermiştir" diye konuştu. Yapılan duanın ardından yardım TIR’ı yola çıktı.

Yayın Tarihi : 30.12.2015 : 17:12

Etiketler : Öğrencilerden    Bayırbucak    Türkmenlerine    Yardım    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9365
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN