Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Lösemiyi Yenen Çocuklarla Yeni Yıl Kutlaması

Lösemiyi Yenen Çocuklarla Yeni Yıl Kutlaması
İzmir’deki Ege Üniversitesi Hastanesi’nde, lösemi tedavisi görüp hastalığı yenen çocuklardan 45’inin katılımıyla yeni yıl kutlaması yapıldı. Aileleri ile onları hayata bağlayan doktorlar ve hastane çalışanlarının da katıldığı kutlamada yeni yıl pastasını hep birlikte kesen çocukların ortak dileği ’sağlık’ oldu.

 

Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK) tarafından yaptırılan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkaloji Hastanesi’nde kemik iliği nakli olup hastalığı yenen çocuklar için yeni yıl partisi düzenlendi. Hastanedeki kutlamada, mucizeyi gerçekleştiren çocukların mutuluğuna aileleri ile onları hayata bağlayan doktorlar ve hastane çalışanları ortak oldu. Kendileri için hazırlanan hediyelerle mutluluk yaşayan, palyaço gösterisiyle eğlenen çocuklar, müzik gurubu Gözde ve Reco’nun şarkılarıyla da oynadı.
 
YENİ YIL PASTASINI KESTİLER
 
Eğlence sonrasında çocukar hep birlikte, kendileri için hazırlanan pastanın mumlarını üfleyip söndürdü, ortak dileklerini tuttu. Çocukların ortak dileğini ise, lösemiyi yenen 12 yaşındaki Öykü Geçermiş söyledi. 8 ay önce nakil olup hastalıktan kurtulan Geçermiş, çok mutlu olduğu, çok eğlendiğini anlattı, yeni yıl dileği için de "sağlık" dedi.
 
Hastalarını bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan Prof. Dr. Serap Aksoylar, "Bugüne kadar 450 hastamıza kemik iliği nakli yaptık. Ciddi bir hastalık için ciddi ve meşakatli bir tedavi uygulanıyor. Bize ve hastalarımıza moral olması için böyle bir kutlama yaptık. Çok mutluyuz" dedi.
 
Çocuk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Kansoy da, "Bu hastalıkla mücadele için çok uzun yıllardır çalışıyoruz. KİTVAK, bu çabalarımızda en büyük destekçimiz oldu. Başarıda onların da büyük katkıları var. Hastalarımızı iyi etme oranlarımız çok iyi noktalarda. 16 yatak kapasitemiz var ve şu anda tam kapasiteyle tedavi uyguluyoruz" diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 30.12.2015 : 17:06

Etiketler : Lösemiyi    Yenen    Çocuklarla    Yeni    Yıl    Kutlaması    Genel   


Yorumlar

4369
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN