Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca'dan Yeni Yıla Anlamlı Hediye

Buca'dan Yeni Yıla Anlamlı Hediye
Buca Belediyesi, kitap okuyarak yetişen ve değişen toplumların insani ilişkilerde de ileriye gideceği inancıyla, yeni yıl ağacı yerine, Çevik Bir Meydanı'na 8 metrelik kitap ağaç kurdu.

 

"Yeni yılda da okumak bize iyi gelecek" düşüncesiyle yola çıkan Buca Belediyesi'nce, Çevik Bir Meydanı'na yerleştirilen 8 metrelik yeni yıl ağacının ışıkları alışılagelmişin dışında, kitaplar oldu. Her biri farklı bir dünyaya açılan kapı niteliğindeki kitaplar, Buca Belediyesi'nin hemşerilerine yeni yıl hediyesi oldu. Kitap Ağaç'tan gönüllerince kitap seçen Bucalılar, Belediyeye teşekkür etti.
 
Yılbaşı ağacı süslemek yerine, okuma alışkanlığına katkı sağlamak amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, tüm İzmirlileri kitap ağaçtan yararlanmaya çağırdı. Başkan Piriştina, "Farklı kültür ve inançlarda yeni yılı noel ağacı ile süslemek vardır. Biz dedik ki şu an bizim ihtiyacımız olan toplumumuzun en fazla ihtiyacı olan bir barış. 2016'ya barış talepleri çığlıklarıyla giriyoruz. Bunu tesis etmek için bizim noel ağacına değil bizim okumaya, kitap ağacına ihtiyacımız var dedik. Bugün onu gerçekleştirmenin kıvancını yaşıyoruz. Burada 8 metre boyunda kitaplardan oluşan, İzmirli hemşerilerimizin gelip buradan faydalanabileceği bir ağacımız var. Eğer okursak 2016'ya daha çok okuyarak girersek okumanın bize iyi geleceğini düşünüyoruz. O zaman bu nefretle kınadığımız terör belasından, Buca yeni bir şehit daha verdi. Bunun daha üzüntüsü taze, yüreklerimiz yanıyor. Bunlardan kurtuluruz diye umut ediyoruz. O yüzden böyle bir projeyi gerçekleştirdik. Biz çok mutluyuz ve ilgi de göreceğine inanıyoruz. Kitap ağacının başta ilçemize, ülkemize huzuru, mutluluğu, barışı ve sevgiyi getirmesini temenni ediyoruz. Tüm Bucalı ve İzmirli hemşerilerimizi bizim kitap ağacımızı görmeye; görmek yetmez buradan kitap alıp, okumaya davet ediyoruz. Sıhhatli ve huzurlu bir yıl diliyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 30.12.2015 : 11:53

Etiketler : buca belediyesi    çevik bir meydanı    yılbaşı ağacı    kitap ağacı    başkan    levent piriştina    izmir       


Yorumlar

8213
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN