Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Soğuklara Karşı Cildi Korumanın Yolları

Soğuklara Karşı Cildi Korumanın Yolları
Cildinizi korumak için gösterdiğiniz özeni sadece yazın değil kış aylarında da devam ettirmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Soğuyan havalarla birlikte kuruyan ve çatlayan cildiniz için tükettiğiniz ürün ve besinlerin içerikleri oldukça büyük bir önem taşıyor.

 

İşte sadece 3 adımda kolayca uygulayabileceğiniz soğuk havalar için cilt bakımı:
 
 
Yüz ve Cilt Bakımı
Yüzünüzün ve vücudunuzun kurumasına engel olmak için kremli veya yağlı sabun ve jeller kullanın. Glikolik asit, retinoik asit veya salisilik asit içeren jel, krem ya da maskelerin kullanım miktarını cilt tipinize göre ayarlayarak ölü deri tabakasının yenilenmesini sağlayın. Gliserin, vazelin, lanolin içeren el kremlerini soğuk havalarda daha sık uygulayın.
 
 
Saç Bakımı
Saçları soğuk hava ve çevre kirliliğinden korumak için yumuşak şampuanlar ve saç kremleri kullanmanın yanında, biotin, çinko, demir de almalısınız.
 
 
Beslenme
Bünyenizi zorlayacak diyetlerden uzak durmanız, yağ ve karbonhidrat kısıtlamasının dozunu iyi ayarlamanız çok önemli. Vücudunuzun A, C ve E vitaminlerinin yanı sıra çinko, bakır, demir ve selenyum ihtiyacına da dikkat etmelisiniz.
 
Kaynak: kadinvekadin.net
 

Yayın Tarihi : 30.12.2015 : 10:24

Etiketler : soğuk hava    beslenme    sağlık    güzellik    Yüz ve Cilt Bakımı    saç bakımı    bakım    kış    Glikolik asit    retinoik asit    salisilik asit    jel    krem    saç kremi    A    C    E    vitamin    hava kirliliği       


Yorumlar

7423
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN