Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka'da Sokak Hayvanları Unutulmadı

Karşıyaka'da Sokak Hayvanları Unutulmadı
Yeni yılı coşkuyla karşılamaya hazırlanan Karşıyaka’da, sahipsiz sokak hayvanları da unutulmadı. Karşıyaka Belediyesi tarafından can dostlara 500 kilogram mama ve 60 kilogram ödül bisküvisi dağıtıldı. İki gün süren çalışmalara hayvanseverler de destek verdi.

 

Kış aylarıyla birlikte sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, can dostları yeni yıl heyecanına da ortak etti. Kentin farklı noktalarında bulunan sabit beslenme odaklarında, kedi ve köpeklere yaklaşık 500 kilogram mama ile 60 kilogram ödül bisküvisi dağıtıldı. Sahipsiz hayvanlar için hazırlanan ‘Yılbaşı Menüsü’nün dağıtımı, Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri işbirliğinde gerçekleşti. 
 
KÖPEK PARKLARI
 
Yıl boyunca hayata geçirdiği hayvan dostu hizmetlerle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, 2016’da da can dostları sevindirmeye devam edecek. Yeni yılla birlikte köpek parklarını bakıma alacak olan belediye, kente yeni köpek parkları da kazandıracak. Sokak kedilerinin barınma ve beslenme ihtiyaçları için oluşturulan sabit kedi evleri ile beslenme odaklarının sayısı arttırılacak.
 
“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana, sadece insanlar için değil, bir arada yaşadığımız, aynı çevreyi paylaştığımız can dostlarımız için de var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle kış aylarında ağır hava koşullarından olumsuz etkilenmemeleri için tüm imkanlarımızla sahipsiz hayvanlarımızın yanındayız. Yeni yılda da Karşıyaka’nın şanslı can dostları için pek çok sürprizimiz olacak” dedi.

Yayın Tarihi : 30.12.2015 : 10:01

Etiketler : karşıyaka belediyesi    sokak hayvanları    can dostlar    mama    yeni yıl    yılbaşı    köpek parkı    kedi evi       


Yorumlar

4346
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN