Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Batman’da Hdp’li Vekil Aslan İle Polis Arasında Gerginlik

Batman’da Hdp’li Vekil Aslan İle Polis Arasında Gerginlik
Batman’da sendikaların bir günlük iş bırakma eylemi sırasında polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine olaylar çıktı. HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ile sivil polisler arasında gergin anlar yaşandı. Kimlik sorduğu sivil polis Aslan’ı elleriyle iteleyerek, "Ben devletim sen de vekilimsin" diye cevap verdi. Aslan ile sivil polisler arasındaki tartışma sırasında, bir sivil polis tabancısını çekerek havaya ateş açtı.

 

Batman’da KESK bileşenlerinin Atatürk Parkı önünde yaptığı basın açıklamasının ardından Öğretmenevi’ne yürümek isteyen kalabalığa polis izinsiz olduğu gerekçesiyle izin vermedi. Grubun yürüyüşe devam etmesi üzerine polis gaz bombası ve basınçlı suyla müdahalede bulundu. Yaşanan olaylar sırasında HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, önüne çıkan sivil bir polise kim olduğunu ve kimliğini göstermesini istedi. Bunun üzerine gergin anlar yaşandı.
 
BDP’Lİ VEKİLİ İTEKLEYEN POLİS: BEN DEVLETİM 
 
Kimlik sorduğu sivil polis elleriyle Aslan’ı itekleyerek, "Ben devletim sen de vekilimsin" diye karşılık verdi. Milletvekili Mehmet Ali Aslan ile sivil polis arasında şu diyalog geçti:
 
Aslan: Bu kim? Bu kim beni iteliyor, kimliğini çıkarsın.
 
Polis: Devlet
 
Aslan: Ne devleti, devlet benim. Sen benim emrimdesin.
 
Polis: Sen benim vekilimsin.
 
Aslan: Çocukların ağzını burnunu dağıtıyorsunuz.
 
SİVİL POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI
 
Aslan ile önünü kesen polisler arasında bu diyaloglar yaşanırken, sivil polislerden biri silahını çekerek havaya bir kaç kez ateş açtı. Bunun üzerine bazı sivil polisler de silahlarını çektiği ve ateş açmaya hazır vaziyette bekledikleri görüldü. Polisin müdahale ettiği grup ara sokaklara kaçarken, polis bazı göstericileri gözaltına aldı.
 
Olay sonrası yaşananları sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından duyuran HDP’li Aslan, "Tahir Elçi’ye yaptıklarını biz HDP vekillerine yapmak istiyorlar. Batman polisi biz vekillere silahla müdahale etti" dedi.

Yayın Tarihi : 29.12.2015 : 17:17

Etiketler : Batmanda    Hdpli    Aslan    İle    Polis    Arasında    Gerginlik    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1610
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN