Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Samsunspor 2’nci Yarıdan Umutlu

Samsunspor 2’nci Yarıdan Umutlu
PTT 1’inci Ligi takımı Samsunspor’un başkan yardımcısı Rüştü Arapoğlu, 2’nci yarıdan umutlu olduklarını söyledi, "Ekonomik destek bulursak Futbol Federasyonu’nundan transfer yasağını kaldıracağız. Ancak ondan sonra kadroya takviye yapabiliriz" dedi.

 

Rüştü Arapoğlu, ligin ilk yarısını değerlendirdi. Sezona iyi başladıklarının altını çizen Rüştü Arapoğlu, şöyle konuştu:
 
"Ligin başında mütevazi bütçeyle bir kadro oluşturduk. Fakat iddialı bir hocamız oldu. Ligin başında bu iddiaya yakışan sonuçlar da aldı. İlk 8-10 maçı gözönünde bulundurduğumuzda bizi olağanüstü bir noktaya taşıdı.  Bu galibiyetlerle hedefiiz şampiyonluk oldu. Bizde play off oynamadan Süper Lig’e çıkma arzunu uyandırdı. Ligin 7 haftasını lider götürmemize rağmen son 6 hafta beklemediğimiz sonuçlar aldık. 2 maç hariç, çok iyi maçlar oynadık. Olağanüstü şanssızlıklar yaşadık. Bir maçta 3 top direkten döner mi? Böyle şanssızlıklar da yaşadık. Ne yazık ki puan anlamında hedefimizden şaştık. 34 puan hedefliyorduk şu an 24 puanımız var. Ligin ilk yarısının sonuna baktığımızda liderle aramızdaki fark 4 puan. Gördük ki ligde birbirine üstünlük kurar diyebileceğimiz takım yok. Güçler birbirine çok yakın, eşit diyebileceğimiz bir yapıya sahip. Her takım her takımı yenebiliyor. Burada bir öngörüde bulunmak da zor. Devre arasındaki çalışmamız bizim ikinci yarıdaki performansımıza çok etkisi olacak. O nedenle Antalya’da iyi bir kamp geçireceğiz."
 
Teknik direktörleri Ümit Özat ve oyuncularına güvendiklerini ifade eden Rüştü Arapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Hocamız teknik ve taktik anlamda tartışılmaz bir niteliğe sahip. Antrenmanlarını izlemek bile kendi adıma bana zevk veriyor. Maç içerisinde yaptığı müdahaleler çoğu zaman yerini bulmuştur. Çoğu zaman takımın gidişatını değiştirmiştir. İkinci yarıdan umutluyuz."
 
Geçmişten gelen futbolcu ve kulüp borçlarının olduğunu, çok yakın zamanda kulübün önüne birer engel olarak çıkacağını, bunların halledilmesi gerektiğini hatırlatan Rüştü Arapoğlu, şöyle devam etti:
 
"Bu yüzden kent, siyasiler ve işadamlarının desteğine ihtiyacımız var. Kapalı olan transferi açmamız zor görünüyor. Bunun için başkanımız gerçekten anormal bir çaba sergiliyor. Eğer açabilirsek elbette transfer yapacağız. Ama açamazsak bizim mevcut kadromuzdan hiçbir sıkıntımız yok. Mevcut kadromuzla devam edeceğiz. Şu an 24 puanımız, liderin 29 puanı var. Bu 2 maçtır. Süper Lig’e baktığımızda Galatasaray liderin 11 puan gerisinde. Ama hala şampiyonluk hesapları yapıyorlar. Çünkü geçmişte de bu tür puan farklarının kapandığını gördük. Telafisi olmayan bir döneme geriyoruz. Pardonu yok artık. Maç kazanmak zorundasınız. Biz kendi maçlarımızı kazandığımız müddetçe farkı çok rahat kapacağızı düşünüyoruz. Oyuncularımıza çok güveniyoruz. Ligin sonunda aynı inaç ve destekle ipi göğüsleriz."

Yayın Tarihi : 29.12.2015 : 17:00

Etiketler : Samsunspor    nci    Yarıdan    Umutlu    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9772
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN