Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'TOMA'yla Değil Sınavla Girersin'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük krizlerinden birinin yaşandığını söyledi. ODTÜ'de yaşanan olaylara da değinen Kılıçdaroğlu "ODTÜ'ye TOMA'yla değil, sınavla girersin" diye konuştu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.
 
Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: 
 
13 yılda Türkiye’nin 5 temel sorun alanı ortaya çıktı. Terör, ekonomi, eğitim, toplumsal barış, hukuk. Asgari ücretin ne olduğunu bilmezlerdi, asgari ücreti bizden öğrendiler. Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşıyor. Vatandaşa sorun ‘Adalet var mı?’ diye. Gazeteciler doğru haber yaptıkları için cezaevinde. Hukukun üstünlüğü... Hangi üstünlük? Adaleti kim bu hale getirdi? Hangi vatandaşımın can ve mal güvenliği var? Birilerinin üstünlüğü var. 17-15 Aralık’a darbe dediler. Hırsızlığınız ortaya çıktı. 'Darbeye karşıyız' diye vatandaşı kandırdılar. 21. yüzyılda darbe mi olur? Gelin darbeyi araştıralım dedik, hayır dediler. 
 
Bizim bir diktatör bozuntumuz var. Cumhuriyet Savcılığı’na gizli ibareli bir yazı yazıyor. Cumhurbaşkanı’na hakaret konusunu araştırın, bana bilgi verin diyor. Kimsin sen? Türkiye’nin çivisi çıktı diye boşuna demiyoruz. Cumhurbaşkanı bunu yaparsa sade vatandaşı da yapacaktır. Örnek alacaktır. 
 
Sayın Davutoğlu gelecek. Hoşgeldiniz diyeceğiz. Elbette konuşacağız. Neleri söyleyeceğini ben de merak ediyorum. Başkanlık sistemiyle ilgiliyse nasıl bir başkanlık anlatacak. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ekonomi politikası var mı? İşsizliğin hangi noktaya geldiğini çocuğu işsiz olan bir babaya sorun bakalım. Yolsuzluk almış başını gidiyor. TÜRGEV’in adı artık “götür gev”. Komşularla sıfır sorun dediler. Kavga etmediğimiz ülke kalmadı. Değerli yalnızlık dediler, neresi değerli?
 
Rus uçağını biz değil, komutan düşürdü dediler. Komutan değil, Fethullah Gülen düşürdü dediler. Arap Birliği, Türk hükümeti kınadı. Türkiye’yi bu hale kim getirdi?
 
Diktatör bozuntusunun bir de sözcüsü var. 'Gazze ablukasının hafifletmesinden bahsediyorum' diyor. Yutmayacağın lokmayı niye ağzına alıyorsun.
 
"OSMANLI NİYE BATTI?"
 
Bir ülkeyi geri bırakmak istiyorsanız eğitimi geri bırakırsınız. Geldiğimiz nokta budur. Osmanlı niye battı? Eğitim sistemi çağdaş değildi. Eğitim sisteminin iflas etmesi nedeniyle battı. Okula gitmesi gereken 650 bin kişi okula gitmiyor. Okulların yüzde 31'inde birleştirilmiş sınıf var.
 
"ODTÜ'YE TOMA'YLA DEĞİL, SINAVLA GİRERSİN"
 
Kimse unutmasın; ODTÜ Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli markalarından biridir. Öğrenciler ve öğretim üyeleri üzerine baskı kurmaya çalışıyorlar.
Yıllardır orada namaz kılınıyor, ibadetlerini yapıyorlar. Bu provokasyona dikkat edin. 10’un üzerinde mescit var. Hiçkimse namaz kılıyor diye saldırıya uğramadı. ODTÜ’ler üniversitelerine sahip çıkacak. Diktatör bozuntusu ‘gereğini yapın’ diyor. Allah bilir savcıya yazı yazmıştır. ODTÜ’ye tankla, topla, TOMA’yla giremezsin. ODTÜ’ye girmek istiyorsan sınavla girersin.
 
(Güneydoğu’daki çatışmalar) Morglarda yer kalmadı, bebekler öldürülüyor. Ölen kadının cesedini ailesi alamıyor. Böyle bir travmayı Türkiye Cumhuriyeti yaşamadı. Suriye’deki fotoğraflara bakın, aynı fotoğraflar. Ülkeyi bu hale getiren kimdir?

Yayın Tarihi : 29.12.2015 : 15:05

Etiketler : chp    grup toplantısı    kemal kılıçdaroğlu    odtü    erdoğan    davutoğlu       


Yorumlar

4985
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN