Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Anne Ve Bebekler İçin Örnek İşbirliği

Anne Ve Bebekler İçin Örnek İşbirliği
Ege Üniversitesi Rektörlüğü ile İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında Bornova İlçesi’ndeki lohusalar ile bebek, gebe ve riskli gebelere yönelik birlikte çalışma için protokol imzalandı.

 

EÜ Senato Salonu’nda protokole EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve İzmir Halk Sağlığı Müdürü Bediha Kızılkaya imza koydu. Protokole göre, Bornova İlçesi’nde oturan lohusalara, bebeklere, gebelere ve riskli gebelere yönelik çalışmalar EÜ İzmir Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Müdürlüğü ve EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı tarafından koordine edilecek. İmza töreninde konuşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, “Bu protokolle çok önemli bir fonksiyonu daha yerine getiriyoruz" dedi.
 
İzmir Halk Sağlığı Müdürü Bediha Kızılkaya amaçlarının anne, bebek ve gebe sağlığını korumak ve anne, bebek ölümlerinin önüne geçmek olduğunu söyledi. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte güzel adımlar atıldığını belirtti. İzmir’in ilklerin şehri olduğunu söyleyen Kızılkaya “EÜ ile Bornova’da doğum yapan anneleri, riskli gebeleri evlerinde ziyaret edeceğiz. Rektörümüzün liderliğinde Kadın Doğum Kliniği’nden de destek alacağız" dedi.
 
İmzalanan protokolde ayrıca EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü lisans öğrencilerinin eğitimlerinin desteklenmesi planlanırken Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ana çocuk sağlığı programları ve uygulamaları konusunda da öğrenciler bilgi sahibi olacak.

Yayın Tarihi : 29.12.2015 : 13:51

Etiketler : Anne    Bebekler    İçin    Örnek    İşbirliği    Bölge   


Yorumlar

9779
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN